Zbytečné chyby v zimní péči o vlasy

Stejně krásná, jak zima dokáže být, tak stejně nás dokáže potrápit i v péči o naše tělo. A to neplatí jen pro pleť a pokožku, ale i pro vlasy. Následujících chyb byste se proto v péči o vlasy v chladných měsících měli vyvarovat.

Jedno je jisté – není nic krásnějšího než procházka v zimě. Tedy alespoň ta v našich představách. Pro kůži a vlasy je ledový vzduch totiž všechno, jen ne žádoucí, protože od základu zatřese zásobou vlhkosti jak v kůži, tak ve vlasech. A následkem jsou pak popraskané rty, suché ruce, a především lámavé vlasy. Právě proto je v zimních měsících důležité použít vhodnou péči.

Česání

Právě jste si umyli vlasy, vysušili ručníkem a dalším krokem je česání. Ale protože vlasy v zimě mají už tak sklony k lámavosti, měli byste je kartáčovat co nejméně – a už vůbec ne, když jsou mokré. Nechte vlasy nejdříve pořádně proschnout a potom je rozčešte nejlépe širokým, kulatým hřebenem. Nemáte čas čekat, až uschnou? Ošetřete je kondicionérem (nejlépe bez chemických přísad), abyste posílili jejich strukturu, a vyfénujte.

Umývání

Pokud si umýváte v zimě vlasy horkou vodou, jejich lámavost dokonce zdvojnásobujete. Nejenže pro vlasy je nebezpečný studený vzduch, ani horká voda jim v tomto ohledu neprospívá. Lepší je proto vsadit na vlažnou – i když to může být velmi příjemné, nechat si na hlavu dopadat horké kapky vody.

Chemické látky

Chemické látky obsažené ve výrobcích pro péči o vlasy jsou všechno, jen ne dobré – to už dlouho není žádné tajemství. Právě proto enormně stoupl výběr sortimentu výhradně z přírodních pěsticích látek. A toho byste měli využít především v zimě, protože peroxid a další podobné látky vlasy vysušují. Proto alespoň tohle riziko můžete správnými výrobky minimalizovat.

Rozpuštěné vlasy

V zimě byste neměli ven vycházet s rozpuštěnými vlasy. Uznáváme, že dodržet tohle pravidlo je těžké, protože ne každý den máte chuť a čas vytvářet si na hlavě složitý účes, a krátkovlásky ani nemohou. Přesto byste alespoň bez čepice ven vycházet neměli. Bez ní budete mít vlasy suché, a navíc ještě krepaté.

Každodenní mytí

Máte krátké vlasy? Pak si je umýváte asi při každém sprchování. V zimě byste ale měli vlasům dopřát odpočinek i od přehnaného mytí. Což ale platí i pro dlouhé vlasy. Protože každodenní mytí, a to i při použití přírodních šamponů, narušuje míru vlhkosti vlasů a opět vede k vysušení.

 


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Ovesná kaše

(17 hlasů)

Toasty s rajčaty

(23 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

28 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
28 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
139 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat