Domácí čištění šperků bez zbytečného úsilí

Cibule, kečup, pivo a mléko. Jde snad o seznam toho, co máte odpoledne nakoupit? Vlastně ano. Tedy zejména v případě, že se chcete vrhnout na leštění šperků a svátečních příborů!

Pokud nosíte své oblíbené šperky den co den, měli byste jim věnovat náležitou péči. Faktorů, které je připravují o krásu, je totiž až příliš mnoho! Věděli jste, že některé kovy bývají citlivé na chemické látky obsažené v pleťových krémech i parfémech? Lesklým skvostům ovšem škodí i sport, koupání v termálních lázních nebo úklidové prostředky. Tohle všechno způsobuje ztrátu třpytu i nehezkou omšelost. Jaká osvědčená „klenotnická leštidla“ máte doma po ruce, aniž byste o nich věděli?

Pozor, na scénu přichází kečup

Hustá rajčatová omáčka, která podle historických pramenů vznikla ve východní Asii, se kupodivu nehodí jenom na špagety. Kečupem můžete jednoduše vyčistit třeba i připálené nádobí a nablýskat mosazné kliky. Nebo stříbrné prstýnky a řetízky, kterým černé skvrny kazí vizáž! Jakmile onu červenou přísadu pomocí kuchyňské houbičky rovnoměrně rozetřete, dopřejte jí desetiminutové působení. Klenoty následně opláchněte vodou a osušte měkkým hadříkem.

Pivo nejen na osvěžení

Jako účinný prostředek se jeví také pivo. Kdo by to byl řekl! Pokud ho máte v lednici a menší množství oželíte, klidně do něj své poklady namočte – ideálně přes celou noc. Tím je vaše „práce“ vlastně u konce, protože po ranním výlovu z pivní lázně stačí všechny účastníky lehce omýt. Hned potom je můžete hrdě usadit tam, kde je běžně nosíte.

Kyselé mléko? Další možnost

Šperkům navrací původní krásu i mléko, zejména to kyselé. Ani tento „recept“ vás nepřipraví o drahocenný čas, což je velké plus. Své blýskavé talismany nechte namočené v mléce zhruba hodinu, poté je jemně „pohlaďte“ kouskem suché tkaniny. Výsledek vás mile překvapí.

Cibule není nikdy dost

Všestranným schopnostem cibule je v receptářích našich babiček věnováno mnoho kapitol. Tato nekorunovaná královna kuchyně umí vyrovnat tón pleti, zastavit krvácení z nosu i vyčinit lupům. Rovněž léčí bradavice, kuří oka, rýmu i kašel. Už jste cibulovou šťávou zkusili nablýskat chráněnce ze své šperkovnice? Funguje to parádně! Mimochodem, zmíněného štiplavého pomocníka lze využít i na sklo a měď –⁠ to jen kdybyste se pustili do většího úklidu…


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozenci znamení Berana by se pro následující dny měli vyvarovat rozdávání nejrůznějších dobře míněných rad. Naopak by měli své nejbližší nechat dělat věci po svém, i když to znamená, že se spálí a budou dělat chyby. Pokud totiž svou přirozenou touhu ukazovat ostatním ten „správný“ směr neovládnete, může se stát, že se vaše snahy obrátí proti vá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

57 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:12
7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
246 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat