Zatočte s akné pod rouškou

Jelikož se roušky a respirátory staly běžnou součástí našich životů a nutným doplňkem obličeje, zvýšil se počet těch, kdo si stěžují na dost otravný problém zvaný akné. Odborníci tento jev pojmenovali jako „maskné“ a doporučují ho krotit mátou i jogurtem. Spásných léčitelů je však víc!

Když s rouška ​​dotýká obličeje, tedy na nose, tvářích a bradě, pokožka v těchto místech zachytí pot, olej a bakterie a vytvoří perfektní živnou půdu pro vyrážky. Jednoho pupínku se zbavíte, druhý vyraší. Jak depresivní! Co s tím?

Vše začíná u čisté vody

Obličej si pravidelně oplachujte čistou vodou. Pokud nemusíte, nenanášejte na pleť žádná líčidla a pokožku nechte dýchat. Jednorázové roušky každý večer vyhoďte, ty látkové vyvařte a nechte uschnout. Co nejčastěji popíjejte čaj z máty peprné, ideálně dvakrát denně. Tahle silná bylinka čistí pleť a zároveň snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu, čímž přispívá k psychickému zklidnění. Pokud už se nějaký ten pupínek objeví, vytáhněte ze svých domácích zásob kurkumu a jogurt.

Extra účinná pleťová maska

Kurkuma je protizánětlivá a antimikrobiální, reguluje funkci mazových žláz, pozitivně působí na popraskané žilky, omlazuje a vyživuje. Jogurt se svým obsahem kyseliny mléčné zase zmenšuje póry a zklidňuje je. Pro co nejlepší účinek smíchejte obě ingredience, vytvořte pastu a naneste ji na napařený obličej. Ideální je, pokud zrovna vyjdete ze sprchy.

Jak známo, vlhký vzduch a pára póry otevírají a uvolňují z nich usazeniny a nečistoty. Léčba pupínků je tak účinnější. Nemáte-li po ruce kurkumu, rozřízněte jeden list rostliny aloe vera, vyškrábněte gel a ten naneste přímo na zasažené oblasti. Spásná aloe je plná kyseliny salicylové a má protizánětlivé, antimikrobiální a hydratační účinky. Jestli ani ona nezabere, spolehněte se na esenciální olej z čajovníku.

Situaci zachrání i éterický olej tea tree

Čajovník obsahuje silné antibakteriální a protizánětlivé složky, které velmi pozitivně působí při léčbě akné. Tea tree vysušuje zanícené pupínky, čistí zanesené póry a dezinfikuje je. Myslete však na to, že zmíněný olej je skutečně silný. Dostatečně ho nařeďte vodou a při nanášení použijte vatovou tyčinku. Nechte zaschnout a podle potřeby opláchněte. Pupínky nemají šanci.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna
17:41

Core cvičení

Core cvičení
18:33

Intenzivní trénink na nohy

Intenzivní trénink na nohy

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

32 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
39 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
113 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat