Noční péče pro zářivou pleť

Dobrý noční krém vaši pokožku během spánku hydratuje a podporuje její regeneraci. Víte, jak vybrat ten nejlepší?

Během noci se naše pleť zotavuje z celého dne. Správnou péčí ji můžete v procesu regenerace podpořit tak, abyste se druhý den probudila se zářivou pletí. Zvláště vhodné jsou bohaté noční krémy, které dodávají pokožce dostatečnou vlhkost během spánku a zabraňují tvorbě nových vrásek.

Který noční krém je nejlepší

Při výběru noční péče byste s eměli vždy ujistit, že krém obsahuje hydratační složky, jako je kyselina hyaluronová, rostlinné oleje nebo bambucké máslo. Krém by také měl odpovídat vašemu typu pleti – suchá pleť vyžaduje provitamin B5 nebo oleje, např. kokosový nebo avokádový, které naopak nejsou vhodné pro mastnou pleť. Ta zase profituje z celkově lehčího složení krému jako je gel nebo lotion s obsahem arganového a jojobového oleje nebo oleje z hroznových jader.

Závadné složky

Před nákupem si také zkontrolujete, zda nejsou v krému nějaké závadné konzervační látky nebo vůně, které by mohly dráždit pokožku. Pokud byste se ve změti malých písmen a zkratek nevyznali, mohou vám pomoci bezplatné aplikace jako například „toxfox“ nebo „codecheck“ – jednoduše naskenujte čárový kód a škodlivé složky se zobrazí.

Tipy pro krásnou a dobře upravenou pleť

Noční krém může podpořit regeneraci během spánku, ale i další faktory mají vliv na proces stárnutí a vzhled naší pokožky.

Příliš mnoho UV záření způsobuje, že pokožka předčasně stárne. Ochranný krém proti slunci vám pomůže pokožku ochránit.   

I dostatek spánku je důležitý pro regeneraci. Sedm až devět hodin spánku každou noc vaší pokožce rozhodně prospěje.

Také dostatek tekutin pomůže zabraňuje vysychání pokožky a předchází tak tvorbě. Doporučuje se alespoň 1,5 litru denně.

A sport a cvičení zlepšuje krevní oběh a příjem kyslíku kůží. To má zase vliv na regeneraci buněk.

Zdroj: názory autora, https://skinkraft.com/blogs/articles/night-skincare-routine, https://www.bebeautiful.in/all-things-skin/everyday/best-nighttime-skincare-routineSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude ve znamení harmonických vztahů. Pokud jste v partnerském vztahu, těšte se na spoustu pohodových chvílí plných porozumění a radosti. Single Berani mohou očekávat zajímavé setkání s někým, kdo je zaujme. Pozor vša... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

192 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:43
288 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:36
18 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:02

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat