Vrstvy kosmetických produktů pleti nepřispívají

Krásní chceme být asi všichni. Proto používáme celou řadu kosmetických produktů s různými účinky. Ale co když na sebe tyto přípravky nereagují vůbec dobře? Nebo je jich prostě až moc? Pokožka to dá najevo lepkavým povrchem i podrážděním!

Moderní kult krásy je neúprosný. Podle nepsaných pravidel máme mít obličej bez vrásek, tmavých kruhů pod očima i akné. A rozšířené póry? Nepřípustné! Stejně jako třeba strie na stehnech a zadních partiích. Nežádoucí je i suchá šupinatá kůže a nerovnoměrný tón pleti. Žádný div, že jsme z toho celí nesví a kupujeme jeden kosmetický produkt za druhým. Všechny ty krémy, masky, séra, oleje i peelingy aktivně využíváme s pocitem, že to pokožce náramně svědčí. Ale je to opravdu tak? Když to s péčí trochu přeháníme, dostáváme tyto signály.

Pomoc, červenám jako rajče!

Není vůbec neobvyklé, že pacient přijde s celou taškou produktů, které si zakoupil v naději, že definitivně vyřeší svůj kožní problém. Ovšem používání mnoha přípravků může mít za následek zarudnutí, podráždění, dehydrataci i zvýšenou tvorbu pupínků. Arzenál zkrášlovacích pomocníků bývá v hodně případech zcela nekombinovatelný (1). Vy víte, co si s čím rozumí?

S retinolem každý nevyjde

Některé kosmetické produkty prostě nejdou dohromady. Například retinol ztrácí veškerou funkční účinnost v přítomnosti vitaminu C a kyseliny glykolové (2). Navíc, když se smísí více věcí najednou, změkčující báze na sebe negativně reagují a mohou vytvářet lepkavé prostředí, které zbytečně ucpává póry. Co vy na to, nemáte pocit, že vám tvář trochu lepí? Režim s menším množstvím krémů vyšší kvality může být lepší jak pro pokožku, tak i pro peněženku a vaši celkovou pohodu (3).

Zdroje: (1) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26296330/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2699641/, (3) názor autoraSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Očekávejte náročný týden, ale s velkým potenciálem pro růst a rozvoj. Budete se cítit motivováni pracovat na svých cílech a ambicích a to vám poskytne silný pocit směru a jistoty.Na pracovišti můžete čekat nové příležitosti, nové... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

90 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:15
142 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat