Nákupy omlazujících produktů jsou vyhozené peníze

Kupujete si kolagenové krémy s vědomím, že vás od vrásek uchrání? Nefungují tak dobře, jak si asi myslíte. A jak je to se zvětšenými póry, vážně se dají zmenšit?

Stárnout s grácií? To chceme asi všichni. A právě proto nasloucháme všem radám, které k nám z různých směrů míří. Jsou ale skutečně pravdivé a měli bychom se jimi do puntíku řídit? Obrázek si udělejte raději sami…

Produkty s obsahem kolagenu likvidují vrásky

Při hledání omlazujících přípravků se řada lidí výhradně zaměřuje na výrobky s obsahem kolagenu a elastinu. Koneckonců, neříká se snad, že tyto látky zpomalují tvorbu vrásek více než spolehlivě? Jenže! Krémy, mléka a séra s kolagenem a elastinem stárnutí opravdu nezvrátí, přestože mnoho prodejců tvrdí opak. Problémem je hlavně to, že proteinové molekuly na bázi kolagenu a elastinu, které obsahuje dostupná kosmetika, bývají příliš velké na to, aby pronikly do pokožky. Namísto toho zachycují vodu na povrchu kůže, čímž dodávají dočasný vzhled zlepšené textury pleti (1). Účinky jsou tedy hodně pomíjivé. Co dalšího vás možná vyvede z míry?

S důslednější péčí stačí začít po čtyřicítce

Slyšeli jste o tom, že dokud na narozeninovém dortu nesfouknete 40 svíček, není nutné kupovat kvanta omlazujících elixírů? I tento názor má pořádné trhliny. Stárnutí se nerozběhne v momentě, kdy dosáhnete určitého věku. Je to postupný proces související s mnoha faktory, kupříkladu genetikou a frekvencí opalování (2).

Velikost pórů jde zmenšit k obrazu svému

Velikost vašich póru je genetická. To znamená, že pokud se vám póry s věkem rozšíří, což je běžný jev, jsou k tomu naprogramovány vaší DNA. Ať se budete snažit sebevíc, nedají se zmenšit nebo zvětšit (3). No to jsou ale věci, že?

Zdroj: (1) www.researchgate.net/publication/237078411_Hydrolysed_proteins_in_cosmetic_production_part_II, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK556106/, (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC276371/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vás zastihne v příjemně „milostné“ náladě – budete mít chuť flirtovat, projevovat i přijímat lásku, rozmazlovat děti, trávit čas s nejbližšími přáteli, zkrátka prožijete vztahový týden se všemi vzestupy a ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

24 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:08
33 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:03
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:50

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat