Vliv červeného oblečení na atraktivitu se zpochybňuje

Celá léta se povídá, že červené oblečení udělá i z té největší šedé myšky nesmírně atraktivní ženu, o kterou se muži doslova poperou. Jaká škoda, že je to prý pouhý mýtus a jeden velký omyl!

Červenou barvu doprovází samé kontroverze. Zatímco jedni v ní vidí lásku, vášeň a erotiku, pro druhé symbolizuje spíše nějaký zákaz, varování, krev nebo agresivitu. Ať už ji ale vnímáme jakkoli, jisté je, že její mocná síla pronikla i do módy, psychologie a seznamování. Opravdu ale dokáže zajistit zvýšený zájem opačného pohlaví, jak se říká?

Flirtovací zbraň s přesnou muškou?

Kkdyž má žena na sobě červenou, přiměje to muže, aby si k ní sedli blíž a pokládali jí osobnější a intimnější otázky. Všeobecné dogma. A údajně to funguje i naopak, o čemž informuje studie (1) zveřejněná v časopise Journal of Experimental Psychology. Její závěry odhalují, že pro zastánkyně něžného pohlaví jsou pánové v rudém svetru, košili či tričku mnohem atraktivnější. Vlastně, není to jen o oblečení, neboť tento výzkum naznačuje, že dámám bohatě stačí, když muž stojí nebo sedí před červeným pozadím. Vypadá to tak jednoduše, viďte? Stačí si opatřit garderobu v tomto odstínu a nabídky se jen pohrnou! Škoda, že nejnovější vědecké zprávy vliv rubínového mámení dost zpochybňují. Tu cestu do butiku tedy raději ještě odložte…

Chybička se vloudila?

Je půvab červené jen pouhý mýtus, kterému se věří zcela zbytečně? Zřejmě. Tedy alespoň podle pokusu britských a nizozemských vědců (2). Ti požádali 200 mužů, aby upřímně ohodnotili přitažlivost žen ze seznamky oděných do červené, černé a bílé barvy. Pro přesnost tuto zkoušku opakovali dokonce vícekrát. Navzdory předešlým chvalozpěvům na rudou se ukázalo, že míru atraktivity dam nijak nezvyšuje. Alespoň tedy o nic víc než elegantní černá a neutrální bílá, jak se uvádí v poznatcích (3) publikovaných opět v magazínu Journal of Evolutionary Psychology. Škoda, že?

Zdroje: (1) www.apa.org/pubs/journals/releases/xge-139-3-399.pdf, (2) www.dspace.stir.ac.uk/bitstream/1893/24451/1/Peperkoorn et al Final Accepted Version.pdf?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc, (3) www.researchgate.net/publication/235910849_Black_and_White_The_Role_of_Color_Bias_in_Implicit_Race_BiasSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
291 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat