Jak připravit pokožku na nános make-upu

Chcete vypadat bezchybně jak v práci, tak i na romantické schůzce? Pak před aplikací make-upu udělejte pár věcí. Několik minut času navíc se vám mnohonásobně vrátí!

Ne, nemusíte trávit půl hodiny před zrcadlem. Postačí, když předtím, co sáhnete po podkladové bázi, make-upu a řasence, provedete následující rituál, jež vám nezabere víc než pár minut.

Čištění

Čištění pomáhá resetovat pokožku. O cokoli, co sedí na tváři, od nečistot, mastnoty a oleje, se postará. Proto vyberte čistící prostředek, který vám vyhovuje. Čistič na bázi gelu je nejlepší pro mastnou pleť náchylnou k akné. Někomu zase vyhovuje tonikum s růžovou vodou. Vždy však dbejte na to, aby neobsahovalo alkohol, protože ten může způsobit zarudnutí pleti. Máte-li na obličeji suché šupinky, dopřejte si peeling, jež pokožku vyhladí a zbaví ji částic, které by pod make-upem mohly prosvítat.

Hydratace

V dalším kroku pokožce poskytněte extra péči vlhkosti navíc. Naneste hydratační krém, jež poskytuje ochranu před sluncem, nebo sérum a počkejte zhruba pět minut, než se úplně vstřebá. Spěchat se v tomto případě nevyplácí.

Samotné líčení

Teď je ten správný čas na aplikaci podkladové báze. Nepoužíváte-li, přejděte rovnou k make-upu. Malé množství naneste na obličej (prsty, houbičkou či štětcem) a jemně jej rozetřete od středu obličeje směrem ke stranám. Nezapomeňte na oblast krku. Barva pleti až k dekoltu by měla být sjednocená. Následně sáhněte po rozjasňovači očí, očních stínech, řasence a dalších nezbytnostech, bez kterých se neobejdete. Hotovo? Pak vás čeká závěrečné finále!

Fixace

Posledním krokem v nanesení make-upu je fixace. Použijte minerální pudr nebo čím dál více oblíbenější fixační sprej na make-up. Ten nejprve důkladně protřepejte. Poté jej nastříkejte na tvář ze vzdálenosti 10 až 15 centimetrů a nechte zaschnout. Uvedený sprej zamezuje rozmazávání a blednutí líčidel – na dlouhé hodiny a zanechá tvář bez lesku. A to se (nejen) v létě nesmírně hodí!

Zdroje: www.thehealthsite.com, www.wikipedia.org


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden pro tebe přinese silný proud kreativní energie. Je to hned zkraje nového lunarického cyklu, který pro tebe znamená nové počátky, takže je to skvělý čas, abys začal(a) nové projekty nebo přivedl(a) nové nápady k životu. Nerad(a) opoutáv&a... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat