Růžová barva není jenom pro Barbie

Že růžová je jen pro panenku Barbie a malé děti? Ale kdeže! Tento odstín vám zlepší náladu a probudí ve vás smyslnější a hravější já. Tak pojďte do něj!

Růžová všude, kam se podíváš? I tak nějak to vypadalo na nedávné premiéře amerického komediálního filmu Barbie režisérky Grety Gerwig, který je inspirován charakterem stejnojmenné a celosvětově známé panenky. A šílenství vyvolané touto výraznou barvou stále pokračuje! Máte ji ve svém šatníku i vy? Pokud ne, možná je čas vyrazit na nákup.

Fenomén, který zlepšuje náladu

„Růžovou nosíme jako odznak síly a vnitřní krásy. U některých její zářivost vyvolává divočejší pocity žhavé vášně, romantiky a smyslnosti, u jiných zase něžnější ženskost a jakousi sladkost. Je to perfektní tonikum pro zlepšení nálady,“ domnívá se americká psycholožka a autorka knih Carla Marie Manly. Podle ní je fenomén Barbie jakýmsi kulturním resetem, který jsme už dlouho potřebovali. Vidíte to stejně, nebo máte pořád předsudky?

Optimistická éra začíná

„Láska k růžové je často a neprávem infantilizovaná, ale tato barva už dávno není typická jen pro malé holčičky a dívky pubertálního věku,“ upozorňuje výše jmenovaná specialistka. Ačkoli vás s vaším vnitřním dítětem prý může skutečně spojit, nepatří jen do dětského světa. Tak co byste řekla na nový svetr? Anebo košili či šaty v tomto roztomilém odstínu?

„Výrazné barvy mají schopnost přinášet hravou a veselou energii. Pokud jste z jejich nošení stále trochu nervózní, zkuste se od hlasu vašeho vnitřního kritika osvobodit a naslouchat jinému poselství,“ doporučuje psycholožka Carla Marie Manly. Jak by to mělo vypadat v praxi? „Opakujte si, že jste se rozhodla nosit růžovou, protože se v ní cítíte silná, divoká, nezávislá a spokojená,“ dává příklad optimistické mantry tato expertka. A navíc – začít můžete přece pozvolna, a to třeba slunečními brýlemi, menší kabelkou či pyžamem.

Zdroj: www.wellandgood.com/barbie-pink/ - celý článek


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vám planety přinesou do vašeho milostného života nové impulzy a dynamiku. Pokud jste v partnerském vztahu, čeká vás období plné komunikace a porozumění. Věnujte svému partnerovi více pozornosti a buďte vnímaví k jeho potřebá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat