Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Rtěnka k líčení neodmyslitelně patří. Poznejte základní tipy, které zajistí dokonalý vzhled

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

13.03.2018 | Krása a móda

Pokud do vašeho každodenního líčení patří i rtěnka, pak jistě víte, že zajistit svým rtům dokonalý vzhled po celý den není jen tak. Jestliže ovšem nejste v používání rtěnky ještě tak zběhlá, ale rozhodně se téhle „vychytávky“ nechcete vzdát, máme pro vás několik základních tipů, které zajistí, že budete vypadat dokonale!

Co je tedy dobré vědět, aby se z vás stala „rtěnková profesionálka“?

Rtěnka patří na dokonalé rty

Pokud budete chtít rtěnkou zamaskovat popraskané a suché rty, pak věřte, že to nefunguje. Před aplikací rtěnky by měly být rty krásně hladké a jemné. Dopřejte jim rychlý (a jemný) peeling – naneste na rty oblíbený balzám (ve štědré vrstvě) a jemným kartáčkem je několikrát přejeďte.

Rtěnka patří na rty, ne zuby

Jedna z nejčastějších chyb, která dokáže úplně pohřbít dokonalost nalíčených rtů – rtěnka obtisknutá na zubech. Jak tomuhle faux pas zabránit? Po nanesení rtěnky na rty si do pusy strčte (umytou) špičku ukazováčku, rty ji pevně obemkněte a prst pomalu vytahujte. Rtěnka, která by jinak skončila na zubech, zůstane na ukazováčku.

Rtěnka se nejlépe aplikuje štětečkem

Abyste dosáhla perfektního tvaru namalovaných rtů, nanášejte rtěnku raději tenkým štětečkem.

Rtěnka nemusí (ale může!) vypadat jako na obrázku

Přemýšlíte, proč rtěnka ve vzorníku nakonec vypadá jinak než na vašich rtech? Pamatujte, že především světlejší odstíny jsou ovlivňovány přirozenou barvou vašich rtů, která může konečný odstín lehce proměnit. Jaké je řešení? Nejprve na rty naneste korektor a pak teprve rtěnku.

Rtěnku nanášejte ve dvou vrstvách

Abyste zajistila, že rtěnka dlouho vydrží, po první aplikaci přiložte ke rtům ubrousek a „odsajte“ ze rtů mastnotu. Poté rty znovu naličte.

Rudá rtěnka pro každou ženu

Rudá rtěnka je klasikou, která sluší každé ženě. Ovšem v tom správném odstínu! Jestliže přemýšlíte, jak takovou rtěnku vybrat, tady máte stručný návod. Pokud máte světlou pleť, pak sáhněte po rudé rtěnce s modrým základem. Ženy s olivovou pletí neudělají chybu s oranžovým základem rudé a pro ženy tmavší pleti se hodí vínově červená.

Zlomená rtěnka není žádné neštěstí

Pokud se vám zlomí oblíbená rtěnka, nezoufejte – prostě odlomenou část, respektive její spodní konec, lehce nahřejte nad plamenem (ne moc zblízka, jen tak, aby se trochu roztekla) a přitiskněte ke zbytku rtěnky, který zůstal v aplikátoru.

Rtěnce teplo nesvědčí

Jak nejlépe skladovat rtěnku? Vydrží bez problému i pokojovou teplotu, ale v létě jí raději vyhraďte místo v chladničce (to samé platí, pokud máte vytopenou koupelnu apod.). Rozteklá rtěnka se nejen rychleji kazí, ale také mnohem hůře aplikuje!

Rtěnka může simulovat plnější rty

Jak dosáhnout zdání, že máte plnější rty? Prostě naličte tmavším odstínem své oblíbené barvy celé rty a jejich střed pak ještě „vymalujte“ stejnou barvou ve světlejším odstínu.

Rtěnka z oblečení nakonec pustí

Jak odstranit rtěnku z oblíbené bílé blůzy? Zkuste umazané místo nastříkat lakem na vlasy, nechejte chvíli působit, poté setřete a hoďte do pračky.

Jste pozvaní na svatbu? V čem zazáříte a co si naopak nik...

Filé s pomerančem

Filé s pomerančem

8 hlasů
45min 341 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Brambory zapečené se sýrem a rajčaty

9 hlasů
55min 562kJ 145 Kč

Nemáte rádi klasické zapečené brambory? Tyhle vám budo...

Grilovaná vepřová panenka

1 hlas
40min 865kJ 190 Kč

Vepřová panenka s medovou hořčici, rychlé, jednoduché a d...

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, jsem v PN, dostanu PPM?

Dobrý den,jestliže jste výpověď od zaměstnavatele dostala Vy, pak dnem, kdy začala vaše pracovní ... Více

Loni jsem dala výpověď, jsem v PN, dostanu mateřskou?

Dobrý den,pracovní neschopnost prodlužuje pracovní poměr jen v případě, že zaměstnanec dostal výp... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více