Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

I hollywoodské celebrity trpí poporodní depresí

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

16.06.2020 | Osobnosti

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A pokud jde o poporodní depresi, ta tiše obchází i ve světě známých tváří. Které slavné mámy ji mají za sebou?

Narození dítěte je bezesporu jedním z nejšťastnějších okamžiků v životě ženy. Některé čerstvé maminky po něm ale zažívají hodně těžké chvíle, a to i když se svého uzlíčku štěstí nemohly dočkat celé těhotenství. Obecně se za poporodní depresi označuje stav, při němž se objevuje permanentní úzkost, pocit otupělosti i nechutenství. Dalšími příznaky jsou pak poruchy spánku, malátnost, nízké sebevědomí, neschopnost navázání pouta s miminkem, náladovost, nebo dokonce panika. Své o to vědí i tyhle slavné dámy!

Gwyneth Paltrow se ocitla na dně

Gwyneth Paltrow jakožto oblíbená herečka a zpěvačka jde od jednoho profesního úspěchu ke druhému. Ovšem v soukromí to vždycky nebylo tak růžové, jak by se mohlo navenek zdát. Hlavní hvězda snímků Sedm, Srdcová sedma nebo Krevní pouto se nijak netají tím, že s příchodem druhého syna trpěla těžkou poporodní depresí, s níž se léčila šest měsíců.

„Cítila jsem se jako úplná zoombie. Neměla jsem přístup ke svému srdci. Neměla jsem pod kontrolou emoce. Nemohla jsem komunikovat. Život jako by mě úplně míjel, bylo to strašné,“ svěřila se blondýnka v interview, které otiskl magazín Glamour.

Drew Barrymore potkalo nečekané překvapení

Podobné zážitky v médiích mnohokrát zmiňovala i talentovaná Drew Barrymore. Při jednom rozhovoru pro časopis People se svěřila, že po prvním porodu zářila štěstím, proto očekávala, že podruhé to bude stejné. Nicméně opak byl pravdou, neboť se dostavila deprese, jakou si nikdy předtím neuměla ani představit. A to se tato herečka s psychickými problémy potýkala už v mládí. Těsně před patnáctými narozeninami se totiž pokusila o sebevraždu.

Adele musela přerušit kariéru

Se svým příběhem o poporodních depresích se po dlouhých měsících utrpení podělila i uznávaná zpěvačka Adel, která se kvůli špatnému duševnímu stavu na čas stáhla do ústraní.

„Když se mi narodil syn, bylo mi opravdu hrozně. Nikomu jsem o tom tehdy neřekla, nevěděla jsem, jak. A taky jsem se trochu styděla. Jenže potom mi došlo, že určitě nejsem jediná, že takový problém má možná mnoho žen. Je třeba o tom mluvit, jinak vás to úplně pohltí,“ svěřila se Adel reportérovi měsíčního žurnálu Vanity Fair.

William a Kate nedovolí dětem televizi před večeří

Vepřové medailonky s pomerančem

Vepřové medailonky s pomerančem

10 hlasů
45min 843 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Losos na kari

6 hlasů
50min 744kJ 189 Kč

Vyzkoušejte přípravu lososa se zeleninou a kokosovým m...

Těstoviny s cuketou

2 hlasy
1h a 5min 666kJ 120 Kč

Letní recept na těstoviny se zeleninou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více