I hollywoodské celebrity trpí poporodní depresí

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A pokud jde o poporodní depresi, ta tiše obchází i ve světě známých tváří. Které slavné mámy ji mají za sebou?

Narození dítěte je bezesporu jedním z nejšťastnějších okamžiků v životě ženy. Některé čerstvé maminky po něm ale zažívají hodně těžké chvíle, a to i když se svého uzlíčku štěstí nemohly dočkat celé těhotenství. Obecně se za poporodní depresi označuje stav, při němž se objevuje permanentní úzkost, pocit otupělosti i nechutenství. Dalšími příznaky jsou pak poruchy spánku, malátnost, nízké sebevědomí, neschopnost navázání pouta s miminkem, náladovost, nebo dokonce panika. Své o to vědí i tyhle slavné dámy!

Gwyneth Paltrow se ocitla na dně

Gwyneth Paltrow jakožto oblíbená herečka a zpěvačka jde od jednoho profesního úspěchu ke druhému. Ovšem v soukromí to vždycky nebylo tak růžové, jak by se mohlo navenek zdát. Hlavní hvězda snímků Sedm, Srdcová sedma nebo Krevní pouto se nijak netají tím, že s příchodem druhého syna trpěla těžkou poporodní depresí, s níž se léčila šest měsíců.

„Cítila jsem se jako úplná zoombie. Neměla jsem přístup ke svému srdci. Neměla jsem pod kontrolou emoce. Nemohla jsem komunikovat. Život jako by mě úplně míjel, bylo to strašné,“ svěřila se blondýnka v interview, které otiskl magazín Glamour.

Drew Barrymore potkalo nečekané překvapení

Podobné zážitky v médiích mnohokrát zmiňovala i talentovaná Drew Barrymore. Při jednom rozhovoru pro časopis People se svěřila, že po prvním porodu zářila štěstím, proto očekávala, že podruhé to bude stejné. Nicméně opak byl pravdou, neboť se dostavila deprese, jakou si nikdy předtím neuměla ani představit. A to se tato herečka s psychickými problémy potýkala už v mládí. Těsně před patnáctými narozeninami se totiž pokusila o sebevraždu.

Adele musela přerušit kariéru

Se svým příběhem o poporodních depresích se po dlouhých měsících utrpení podělila i uznávaná zpěvačka Adel, která se kvůli špatnému duševnímu stavu na čas stáhla do ústraní.

„Když se mi narodil syn, bylo mi opravdu hrozně. Nikomu jsem o tom tehdy neřekla, nevěděla jsem, jak. A taky jsem se trochu styděla. Jenže potom mi došlo, že určitě nejsem jediná, že takový problém má možná mnoho žen. Je třeba o tom mluvit, jinak vás to úplně pohltí,“ svěřila se Adel reportérovi měsíčního žurnálu Vanity Fair.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
16:53

Cvičení na ruce a záda s pomůckama

Cvičení na ruce a záda s pomůckama
08:50

Protažení na nohy

Protažení na nohy
15:24

Full body trénink

Full body trénink

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

17 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
31 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat