Alžběta II. je na trůnu už jen formalitou

16.06.2020 | Osobnosti

Britská královna Alžběta II. je podle britských znalců monarchie vlastně už jen formální hlavou státu. Podle předního biografa Andrewa Mortona se kvůli věku a pandemii nemůže vrátit plně k výkonu svého úřadu. S devětadevadesátiletým manželem jsou izolováni na hradě Windsor a mnoho se v tom nezmění ani v blízké budoucnosti. Většinu činností tak po královně musí převzít princ Charles, který se tak de facto stane regentem.

„Brutální pravdou je, že její vláda efektivně skončila. Ten virus poškodil monarchii mnohem víc než Oliver Cromwell. Koronavirus umístil prakticky Charlese na trůn. Je to hrozně smutné, ale vůbec si nedokážu představit, jak by se královna vrátila ke své práci. Virus způsobující COVID-19 neodejde jen tak a bude mezi námi měsíce, ne-li roky. Pokud by se nakazila, mohla by zemřít, ale také ohrožuje jejího manžela prince Philipa,“ uvedl Andrew Morton v rozhovoru pro deník The Telegraph.

Královna se tento týden poprvé v historii objevila na skupinovém videohovoru. Připojila se k dceři princezně Anně, aby poděkovaly zdravotníkům za jejich práci v době největší krize pandemie.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

28 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:46
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:33
46 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:09

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat