Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nakupujete s mobilem v ruce? Utratíte mnohem víc

11.06.2019 | Finance

Chytré telefony přirostly k rukám a oči k jejich displejům u řady lidí tak, že už do nich nedokážou necivět ani při nakupování potravin či potřeb do domácnosti. Jenže! Kdo vyrazí na nákup s mobilem v ruce, škodí vlastnímu rozpočtu. Podle sociálních psychologů ze Švédska a Anglie totiž člověk, který nakupuje s chytrým telefonem v ruce, utratí o jednačtyřicet procent víc.

Radost z toho musejí mít obchodníci, kteří se však původně obávali opaku. Tedy že mobil rozptyluje od zboží a nakupující utratí méně. Opak je pravdou. Pro domácí rozpočet to pozitivní zpráva není. Moderní technologie totiž způsobuje zbytečné utrácení za věci, které potřeba nejsou.

Drahé brouzdání

„Pozornost strhující zařízení nejen podporuje k nákupu zbytečností, ale také k brouzdání mezi větším počtem regálů, kam by člověk jinak vůbec nezamířil, takže nakonec projde více výrobků a utratí o jednačtyřicet procent více,“ tvrdí autoři z University of Bath.

Ti spolupracovali s odborníky ze Švédska. Skupince 294 osob ve věku osmnáct až třiasedmdesát let nasadili na hlavu přístroj mapující pohyb očí a poslali je nakupovat do různých supermarketů. Někteří vyrazili s mobilem v ruce, jiní ho museli nechat doma.

Dobrá zpráva pro obchodníky

Osoby, které nakupovaly s chytrým telefonem v ruce, prošly více zboží a utratily v průměru o jednačtyřicet procent více, i když šlo o shodný typ nákupu – potraviny a věci běžné potřeby do domácnosti.

„Obchodníci se obávali, že když nakupující chodí mezi regály s mobilem v ruce, odpoutává je to od utrácení peněz, takže nás dost překvapilo, že jsme vlastně prokázali opak,“ dodává jeden z autorů experimentálního výzkumu doktor Carl-Philip Ahlbom z University of Bath.

Rezervace domu nebo bytu: Na co si dát ve smlouvě pozor

Lososový pstruh v solné krustě

Lososový pstruh v solné krustě

13 hlasů
60min 242 kJ 550 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí kebab

12 hlasů
55min 611kJ 160 Kč

Jemně pikantní kebab.

Smažené kuřecí kousky

21 hlasů
60min 566kJ 120 Kč

Křehké, šťavnaté a chutné, podmáslí dodá masu zajímavo...

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zábava. To je slovo (a pocit), který bude v životě Beranů následující týden dominovat. Ne že by vás nečekaly žádné problémy nebo horké chvilky (především v práci – termín, který vypadal, že je v nedohlednu, se nebezpečně přibl&ia...

Více