Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Noční směny mohou přivodit diabetes 2. typu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

24.02.2020 | Finance

Budete dnešní večer trávit v práci? To pro vaše zdraví není moc dobrá zpráva. Vydělávání peněz v pozdních hodinách může zapříčinit diabetes, nadváhu, podrážděnost nebo permanentní únavu.

Směnný provoz je realitou běžného života pro více než čtvrtinu Čechů. Tedy alespoň tak to uvádí aktuální statistiky. Z těch dále vyplývá, že 36 procent lidí opouští takové zaměstnání během prvních pěti let, protože negativně dopadá na jejich psychiku, soukromí život i tělesnou kondici. A odborníci se tomu vůbec nediví! Proč i oni před prací na směny varují?

Rytmus, který se nemá měnit

Lidské tělo je od přírody „sestaveno“ tak, aby přes den fungovalo a v noci se regenerovalo. Pokud se z nějakého důvodu tento chod naruší, rozladí se biologický cirkadiální rytmus, kvůli čemuž mnohonásobně narůstá riziko četných komplikací. Co všechno je v sázce?

Diabetes 2. typu. Ten klidně může přijít

Myslíte si, že co se týká diabetu, jste z obliga? Pokud střídáte ranní, odpolední a noční „šichty“, optimismus není na místě. Závěry hned několika na sobě nezávislých studií naznačují, že jedinci, kteří od soumraku do úsvitu vykonávají jakoukoli činnost, bývají k diabetu náchylnější. Důvodem je narušená aktivita inzulinu a zvýšená hladina cukru v krvi.

Nervy nadranc i velká únava

Asi každý z nás se přesvědčil o tom, že když se pořádně nevyspí, je nejen unavený, ale dokáží ho rozčílit i naprosté banality, nad nimiž by za normálních okolností ledabyle mávnul rukou. Bohužel i podrážděnost a prudké výkyvy nálad bývají typickým „vedlejším účinkem“ směnných provozů.

Ve vzduchu visí také nadváha

Opravdu se dá z ponocování a rozladěného cirkadiálního rytmu přibrat na váze? Odpovědí jsou poznatky výzkumu švédského lékaře Christiana Benedicta z Uppsalské univerzity. Ty informují o tom, že pokud člověk nemá pevné a jasně dané spánkové vzorce, čelí metabolickým poruchám. A co hůř, zpravidla vyhledává kaloričtější pokrmy, přičemž preferuje větší porce. Takové stravování může index tělesné hmotnosti samozřejmě negativně ovlivnit.

Čeští podnikatelé a firmy se musí poprat s krizí

Salát z pečené červené řepy

Salát z pečené červené řepy

7 hlasů
1h a 10min 464 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pečený králík

4 hlasy
1h a 35min 578kJ 170 Kč

Králík pečený s hořčicovou omáčkou.

Restované bažantí prso

9 hlasů
40min 626kJ 195 Kč

Bažantí prso s ovocným přelivem.

Poradny

Jsem těhotná a končí mi pracovní smlouva, musím na ÚP?

Dobrý den,pokud máte pracovní smlouvu uzavřenou na dobu určitou, zaměstnavatel nemá povinnost sml... Více

Můžu s invalidním důchodem 2. stupně pracovat?

Dobrý den, Vlaďko,přiznání invalidního důchodu 2. stupně znamená, že Vaše pracovní schopnost pokl... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více