Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Noční směny mohou přivodit diabetes 2. typu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

24.02.2020 | Finance

Budete dnešní večer trávit v práci? To pro vaše zdraví není moc dobrá zpráva. Vydělávání peněz v pozdních hodinách může zapříčinit diabetes, nadváhu, podrážděnost nebo permanentní únavu.

Směnný provoz je realitou běžného života pro více než čtvrtinu Čechů. Tedy alespoň tak to uvádí aktuální statistiky. Z těch dále vyplývá, že 36 procent lidí opouští takové zaměstnání během prvních pěti let, protože negativně dopadá na jejich psychiku, soukromí život i tělesnou kondici. A odborníci se tomu vůbec nediví! Proč i oni před prací na směny varují?

Rytmus, který se nemá měnit

Lidské tělo je od přírody „sestaveno“ tak, aby přes den fungovalo a v noci se regenerovalo. Pokud se z nějakého důvodu tento chod naruší, rozladí se biologický cirkadiální rytmus, kvůli čemuž mnohonásobně narůstá riziko četných komplikací. Co všechno je v sázce?

Diabetes 2. typu. Ten klidně může přijít

Myslíte si, že co se týká diabetu, jste z obliga? Pokud střídáte ranní, odpolední a noční „šichty“, optimismus není na místě. Závěry hned několika na sobě nezávislých studií naznačují, že jedinci, kteří od soumraku do úsvitu vykonávají jakoukoli činnost, bývají k diabetu náchylnější. Důvodem je narušená aktivita inzulinu a zvýšená hladina cukru v krvi.

Nervy nadranc i velká únava

Asi každý z nás se přesvědčil o tom, že když se pořádně nevyspí, je nejen unavený, ale dokáží ho rozčílit i naprosté banality, nad nimiž by za normálních okolností ledabyle mávnul rukou. Bohužel i podrážděnost a prudké výkyvy nálad bývají typickým „vedlejším účinkem“ směnných provozů.

Ve vzduchu visí také nadváha

Opravdu se dá z ponocování a rozladěného cirkadiálního rytmu přibrat na váze? Odpovědí jsou poznatky výzkumu švédského lékaře Christiana Benedicta z Uppsalské univerzity. Ty informují o tom, že pokud člověk nemá pevné a jasně dané spánkové vzorce, čelí metabolickým poruchám. A co hůř, zpravidla vyhledává kaloričtější pokrmy, přičemž preferuje větší porce. Takové stravování může index tělesné hmotnosti samozřejmě negativně ovlivnit.

Zbytečné příčiny nezdravého zadlužení

Kuřecí stehýnka s citrónovou šťávou

Kuřecí stehýnka s citrónovou šťávou

11 hlasů
1h a 30min 431 kJ 185 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hrachová polévka

31 hlasů
30min 374kJ 70 Kč

Na Štědrý večer se kdysi vařila hrachová polévka, vyzk...

Papriky plněné rýží a houbami

10 hlasů
60min 502kJ 80 Kč

Recept na letní oběd.

Poradny

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více