Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kariérní špička českým ženám utíká mezi prsty

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

29.07.2020 | Finance

Naštěstí už je pryč doba, kdy žena, toužící po kariéře, byla společností označována hanlivě za „kariéristku“, nebo dokonce „krkavčí matku“. Dnes už se ženy chtějí na pracovním poli uplatnit stejně jako muži. Co ale dělat, aby nezačaly stagnovat, ale aby se rozvíjely a postupovaly na žebříčku stejně rychle jako jejich mužské protějšky?

Nikdo nechce pracovně přešlapovat stále na stejném místě. Dříve nebo později bude každý chtít postoupit o jeden nebo více schůdků nahoru. Bohužel nejenom pracovní výkon rozhoduje o tom, kdo nakonec skutečně postoupí. Aktuální čísla ukazují, že ženy ve vedoucích pozicích nejsou v České republice ještě běžným jevem. Jak je to možné, že se tak málo žen zvládne dostat na špičku? Příčiny a překážky jsou různé, ale i možnosti.

Mrháte drahocenným časem

Samozřejmě je milé se na chvíli zastavit a popovídat si s kolegy, ale pozor, abyste zbytečně nemrhaly časem. Celkem vás to může stát až čtyři hodiny týdně. Vložte ten čas raději do projektů a uvidíte, že vaše číslo uzavřených úkolů rapidně stoupne. A toho si brzy všimnou i šéfové.

Jste příliš uzavření

Nikdo neočekává, že v kanceláři budete řešit svůj soukromý život, ale čas od času byste se otevřít mohly. Jinak se z vás brzy stane „divná samotářka“ nebo ještě hůře „arogantní kráva“, která nechce mít s nikým nic společného. Využijte všechny kontakty, které máte. Díky nim mohou vzniknout i nová přátelství, která vás třeba zavedou dál.

Nestěžujte si

Není nic horšího než věčný stěžovatel. Každý nový den šíří starou špatnou náladu, aniž by tím cokoli mohli změnit. Pokud něco neběží podle vašich představ, máte možnost to probrat a eventuálně se pokusit změnit. Co ale nikdy nedělat, je jen si stěžovat a nepřispět ničím ke změně.

Nemáte rádi kolegy nebo nadřízené

V zaměstnání se potkávají lidé, kteří by si „venku“ cestu k sobě zřejmě nikdy nenašli. Ale na pracovišti nemáte jinou šanci – všichni spolu musejí nějak vycházet. A i přes velké přemáhání máte občas chuť nechat svým citům volný průchod. Možná by vám to pomohlo, ale v pracovním světě byste se daleko nedostali. Právě naopak!

Strategie, které vedou nahoru

Pokud věříte vlastním schopnostem a jste ochotni se vydat s kůží na trh, existuje pár rad, jak své cestě vzhůru pomoci. Buďte pragmatické a výzvám jděte naproti. Je lepší „něco prostě udělat“ než dlouze čekat na perfektní výsledek. Perfekcionismus stojí ženám velmi často v cestě vzhůru. Nesnažte se být nejpilnější včelka. Dávejte si dobrý pozor na to, aby vás nakonec nepohltily rutinní úkoly a v žádném případě nepřebírejte práci za své kolegy. Myslete na kariéru. Vyplatí se myslet nejenom věcně, ale i strategicky. Využijte nový projekt k pracovnímu postupu nebo na sebe strhněte pozornost vypracováním složitého úkolu.

Narcisové stoupají po kariérních schodech rychleji

Hovězí s hrachovými lusky

Hovězí s hrachovými lusky

16 hlasů
30min 575 kJ 380 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Brokolicová polévka s těstovinou

19 hlasů
50min 351kJ 75 Kč

Skvělá polévka pro celou rodinu.

Plněné rybí filé

0 hlasů
1h a 15min 139kJ 290 Kč

Rybí filé plněné zeleninovou směsí se sýrem. Zdravý,ch...

Poradny

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více