Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Účinek antikoncepce mohou snížit i zažívací obtíže

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

4. 7. 2019 | Sex a vztahy

Je před námi léto a s ním i období milostných dobrodružství. Kromě příjemných zážitků si ovšem můžete z dovolené či prázdnin přivézt nejen nějakou nepěknou pohlavní nemoc (proto byste vždy měla trvat na kondomu), ale také neplánovaného potomka. Dokonce i když užíváte hormonální antikoncepci.

Ani hormonální antikoncepce totiž nemusí ochránit před otěhotněním stoprocentně. Zvláště když její účinek oslabují vnější vlivy. Na které si dát obzvláště pozor?

Nepravidelné užívání

Rozumí se to samo sebou, ale stejně patří nesprávné užívání k jednomu z nejčastějších důvodů, proč ženy i přes užívání „pilulek“ přijdou do „jiného stavu“. Samozřejmě to neznamená, že pokud jeden den zapomenete prášek spolknout, že otěhotníte, ale rozhodně tím zvyšujete riziko. Jestliže například během dovolené zapomínáte antikoncepci užívat, může to být velký problém.

Některé léky

Většina léků se navzájem ovlivňuje – a hormonální antikoncepce v nich netvoří výjimku. Pokud používáte například určité léky na migrénu, epilepsii, některá psychofarmaka nebo antibiotika, vždy se svého lékaře zeptejte, zda nějak nesníží účinek hormonální antikoncepce.

Třezalka

A když jsme zmínili léky, nesmíme zapomínat ani na léčbu přírodní. Jednou z bylinek, které mohou negativně ovlivnit účinek hormonální antikoncepce, je třezalka tečkovaná. Ta se nachází v řadě doplňků stravy či v bylinných čajích. Raději si pečlivě přečtěte složení.

Zažívací potíže

S exotickými dovolenými jsou často spojena i nejrůznější zažívací onemocnění. Pokud trpíte několik dní například průjmy či zvracením, dochází k horšímu vstřebávání některých látek do organismu – ty z hormonální antikoncepce nevyjímaje. A tím se může významně oslabit její účinek.

Každý pátý vousáč je tak posedlý porostem na bradě, že by...

Krevety s jablky

Krevety s jablky

11 hlasů
25min 478 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rýžová polévka

13 hlasů
35min 334kJ 65 Kč

Hustá a výživná polévka z rýže.

Treska s paprikou a fíky

12 hlasů
55min 349kJ 145 Kč

Pikantní, netradiční a velmi chutné.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více