Naše babičky by koukaly... Nejdřív souložíme, pak randíme

23.02.2017 | Sex a vztahy

Kultura na Západě se za posledních padesát let výrazně změnila. Rodiče dnešní věkové skupiny osmnáct až pětatřicet let nejprve dlouho se svým partnerem chodili, než se s ním vyspali. Pokud před svatbou vůbec. Jenže současná generace mladých dospělých to dělá naopak. Hned na prvním rande skočí do postele. Vyspí se s několika lidmi a teprve potom s některým z nich začne chodit. Na základě sexuální přitažlivosti a souladu.

Osmačtyřicet procent mileniálů se nejdříve s někým vyspí, než s ním začne randit. A sedmapadesát procent této věkové skupiny se cítí osaměle. Většina používá k seznamování aplikace v mobilu, které podporují promiskuitu.

„Téměř třetina mladých lidí považuje sex za naprosto nejdůležitější vlastnost, která rozhodne o tom, zda s někým začnou randit, či naopak vůbec vztahu šanci nedají,“ odhalují výsledky průzkumu mezi 5,5 tisíci uživatelů seznamky Match.com.

U mužů je přitom skvělý sex třikrát častěji důvodem se zamilovat a začít s ženou vztah. A dvakrát častěji si pomocí sexu hledají dlouhodobý vztah.

Paradoxně lidé do pětatřiceti let cítí povinnost vstoupit do manželství o 177 procent víc, než cítili jejich rodiče a prarodiče v jejich věku. Polovina mladé generace vnímá jako smysl života rodinu a děti, polovina chce vyhovět přání rodičů, že budou mít partnera a potomky.

„Nesouloží jen kvůli sexu jako takovému. Dělají to, aby poznali druhého, aby zjistili, jestli s ním chtějí trávit čas a věnovat mu svou energii,“ tvrdí doktorka Helen Fisherová, spoluautorka výzkumu.

Sex na prvním rande?

Zajímavé ale je, že stejná seznamka provedla nedávno podobný výzkum. Zaměřila se v něm na problematiku sexu na první schůzce a především na otázku, zda jej muži opravdu očekávají. A výsledky tohle klišé rozhodně nepotvrdily!

Navzdory všeobecnému názoru, že muži sex na prvním očekávají a žena v jejích očích klesne, pokud k milování nesvolí, počítá se sexem při první schůzce jen 6 % mužů!

Ovšem – jak autoři průzkumu dodávají – neznamená to, že by je taková „náklonnost“ ze strany žen nepotěšila.

Více než 50 % oslovených (a to mužů i žen) považuje rande za povedené, pokud je ukončeno polibkem.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

51 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
241 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
20 Příspěvků
Poslední příspěvek 3.12.
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat