Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži mají orgasmickou bolest hlavy dvakrát častěji

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

19.11.2017 | Sex a vztahy

Sex je výborný lék na bolest. A pomáhá často také osobám s migrénami. Je dokázáno, že po sexu a kvalitním orgasmu mírný či střední záchvat migrény odeznívá. Ale orgasmus a sexuální divočení můžou vyvolat opačný problém – nepříjemnou bolest hlavy. Ta je přitom u mužů dvakrát častější než u žen.

Což nahrává teorii o jejím původu. Muži jsou při sexu energičtější a často se jejich aktivity podobají sportovnímu výkonu.

Vyčerpání z orgasmu

Stejně jako při intenzivním cvičení i při intenzivním sexu dochází k roztažení cév – což je zdravé – jenže tím se do mozku dostává více hormonů vyvolávajících bolest.

Bolest hlavy se může dostavit už před orgasmem, kdy ji vyvolá nahromaděný tlak z přílišného vzrušení a fyzické vyčerpání. Nebo se dostavuje během či krátce po orgasmu.

Jako posilování

„Vědci si nejsou jisti tím, co je kořenem této bolesti, ale teorie naznačují, že se objevuje proto, že sex je podobný intenzivnímu cvičení. Podobnou bolest můžou zažívat také jedinci, kteří zvedají extrémní zátěž a posilují s velmi těžkými činkami… Bolest hlavy při sexu – orgasmickou cefalgii – zažívá asi jedno procento dospělých,“ tvrdí doktorka Margaret Redelman z Australské sexuologické společnosti.

Časté bolesti hlavy při sexu můžou být znamením počínající choroby oběhové soustavy. A nadváha či vysoký krevní tlak riziko propuknutí této bolesti zvyšují. Riziko je také vyšší při únavě a vyčerpání, během stresující životní epizody či několikanásobném orgasmu během jednoho dne.

Umlčet muže je někdy nad zlato

Rybí polévka

Rybí polévka

1 hlas
1h a 25min 357 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dýňové ragú s cranberries

16 hlasů
40min 501kJ 112 Kč

Zdravá dýně v kombinaci s brusinkami. Více informací...

Treska v pistáciích

0 hlasů
40min 695kJ 200 Kč

Treska v křupavých oříšcích.

Poradny

Jsem bez práce, ale nenahlásila jsem se na pojišťovně

Dobrý den, Jano,pokud jste po celou dobu (od 1.4.2020) byla v evidenci ÚP, doručte co nejdřív Vaš... Více

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více