Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži mají orgasmickou bolest hlavy dvakrát častěji

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

19.11.2017 | Sex a vztahy

Sex je výborný lék na bolest. A pomáhá často také osobám s migrénami. Je dokázáno, že po sexu a kvalitním orgasmu mírný či střední záchvat migrény odeznívá. Ale orgasmus a sexuální divočení můžou vyvolat opačný problém – nepříjemnou bolest hlavy. Ta je přitom u mužů dvakrát častější než u žen.

Což nahrává teorii o jejím původu. Muži jsou při sexu energičtější a často se jejich aktivity podobají sportovnímu výkonu.

Vyčerpání z orgasmu

Stejně jako při intenzivním cvičení i při intenzivním sexu dochází k roztažení cév – což je zdravé – jenže tím se do mozku dostává více hormonů vyvolávajících bolest.

Bolest hlavy se může dostavit už před orgasmem, kdy ji vyvolá nahromaděný tlak z přílišného vzrušení a fyzické vyčerpání. Nebo se dostavuje během či krátce po orgasmu.

Jako posilování

„Vědci si nejsou jisti tím, co je kořenem této bolesti, ale teorie naznačují, že se objevuje proto, že sex je podobný intenzivnímu cvičení. Podobnou bolest můžou zažívat také jedinci, kteří zvedají extrémní zátěž a posilují s velmi těžkými činkami… Bolest hlavy při sexu – orgasmickou cefalgii – zažívá asi jedno procento dospělých,“ tvrdí doktorka Margaret Redelman z Australské sexuologické společnosti.

Časté bolesti hlavy při sexu můžou být znamením počínající choroby oběhové soustavy. A nadváha či vysoký krevní tlak riziko propuknutí této bolesti zvyšují. Riziko je také vyšší při únavě a vyčerpání, během stresující životní epizody či několikanásobném orgasmu během jednoho dne.

Oxytocin působí u mužů jako silný sexuální stimulant

Kapr s celerem

Kapr s celerem

8 hlasů
1h a 5min 452 kJ 135 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Krémová polévka z mletého masa

19 hlasů
55min 528kJ 99 Kč

Recept na sytou polévku z mletého vepřového masa.

Smetanová kuřecí polévka

14 hlasů
60min 532kJ 80 Kč

Polévka, která zasytí, můžete ji podávat jako hlavní c...

Poradny

Dostanu PPM, když skončím v práci ve zkušební době?

Dobrý den,do potřebné doby nemocenského pojištění (270 kalendářních dní během posledních dvou let... Více

Je možné zaslat dotaz e-mailem?

Dobrý den, Katko,omlouvám se, ale svoji e-mailovou adresu zveřejňovat nebudu. Dotaz můžete vložit... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více