Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

V zimě, nebo v létě. Kdy se mužům více líbíte

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

04.12.2017 | Sex a vztahy

Kdy je ten nejlepší čas na seznamování a flirt? V jistém období je lásce a milování jen přáno. Kdy muži po ženách více prahnou?

Naše nálady a chování se přirozeně mění v průběhu roku. Někteří lidé například zaznamenávají sezonní afektivní poruchu, což je forma deprese, která obvykle začíná v zimě. Ačkoli extrémní psychologické změny jsou poměrně vzácné, menší sezonní výkyvy jsou skutečně docela běžné – a mohou mít důsledky pro naše sexuální a romantické životy.

Třeba nedávná studie prokázala, že alespoň mezi heterosexuálními muži se jejich vzorce sexuální přitažlivosti mění s ročním obdobím. Co myslíte, jste pro muže atraktivnější v zimě, nebo v létě?

Jeden pohled stačí

Ve zmíněném experimentu 114 heterosexuálních mužů ve věku 16 až 53 let hodnotilo atraktivitu několika žen každé tři měsíce (v průběhu 12 měsíců). Konkrétně jednou za sezonu byl každý z mužů požádán, aby vyhodnotil dvě sady fotografií, které se objevily v náhodném pořadí: jedna ukazovala pouze tváře žen a druhá zobrazovala nahá ženská těla.

Výzkumníci zjistili, že mužská přitažlivost se vůči ženským tvářím v průběhu roku nezměnila. Leden, červenec, prosinec? Hezká tvářička je atraktivní vždy a všude. Ovšem pozor, co se týče těl a prsou, tam už je to trochu jinak.

Není slunce, chybí zábava?

Muži, kteří hodnotili fotografie v zimních měsících, hlásili, že jsou více přitahováni k nahému ženskému tělu, což během léta nebylo tak markantní. Navíc si dotyční z neznámých důvodů mysleli, že jejich partnerky jsou přítulnější zvlášť během zimy. Jak si to vědci vysvětlují?

Prý s jistotou nemohou říct, co muže tak ovlivňuje, nicméně údajně hraje roli kontrast. V létě totiž ženy nosí sexy oblečení, jsou více odhalené a ukazují svoji kůži. Jakmile se ochladí a dojde na kabáty, mužům chybí pohled na všechno to hezké, co přichází s teplými dny. Skutečnost, že hodnocení obličeje se nezměnilo, tuto myšlenku jen podporuje.

Alternativní možností je, že hladina hormonů u mužů se mění sezonně – a možná se jedná o odlišné vzory přitažlivosti. Je proto zapotřebí více výzkumných prací, aby se zjistilo, která varianta je ta správná. Důležité však je, že existuje důvodné podezření na snadnější seznamování a flirtování během zimních měsíců. Odhalte trochu pokožky a z poloviny máte vyhráno!

Jóga vylepší vaše postelové umění

Salát z bobu a jahod

Salát z bobu a jahod

7 hlasů
35min 1188 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát z červené řepy s mozzarellou

18 hlasů
55min 842kJ 65 Kč

Vyzkoušejte salát z červené řepy, který je plný vitamí...

Polévka z kysaného zelí

11 hlasů
1h a 15min 518kJ 75 Kč

Zelná polévka se sójovými kostkami.

Poradny

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Nezapočítali mi dobu studia pro nárok na PPM, co dělat?

Dobrý den, Terezo,podle § 32 odst. 4 zákona o nemocenském pojištění se do doby účasti na pojištěn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více