Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Originální a extrovertní muži mají nejvíc sexu

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

07.12.2018 | Sex a vztahy

Jak souvisejí rysy osobnosti s úspěchem v intimním životě a vztazích mužů a žen se rozhodli zkoumat psychologové z Brisbane. Sledovali úspěch při seznamování, kvalitu a frekvenci sexuálního života pěti tisíc mužů a žen a srovnali to s jejich rysy osobnosti podle analýzy tzv. velké pětky. Z výsledků je zřejmé, že vlastnosti jako extroverze, originalita a kreativita, vřelost a vlídnost, svědomitost a stabilní emoce zajistí mužům vysokou šanci sbalit ženu, po níž touží. A jsou to právě tito muži, kdo mají nejaktivnější sexuální život a také více dětí.

Miliony mužů přitom tráví spoustu času v posilovně prací na své postavě v domnění, že dokonalé tělo jim pomůže udržovat si aktivní pohlavní život a zvýší jejich šanci rychle vytvořit vztah se ženou. Jenže měli by spíš pracovat na svých psychologických charakteristikách. Svaly totiž nezajistí mužům tak aktivní pohlavní život, jako dobré osobnostní vlastnosti.

Velká pětka

Z analýzy vyplývá, že nejkratší dobu na trhu nezadaných shánějících partnerku zůstávají muži vstřícní, milí, vlídní, emočně stabilní, extrovertní, svědomití a tvořiví či originální. Tedy ti, kteří mají vysoké skóre v těchto vlastnostech velké pětky – otevřenost novým zkušenostem (openness), svědomitost (constientiousness), extraverze a přívětivost. Naopak mají velmi nízké skóre v páté vlastnosti – neuroticismu (emoční labilitě).

Nicméně stejný vztah neplatí u žen. U nich osobnostní rysy nesouvisejí s tím, jak kvalitní sexuální život a kolik děti mají. Je tedy zřejmé, že ženy dávají u mužů přednost obsahu (psychologické atraktivitě), zatímco muži ještě stále upřednostňují fyzickou atraktivitu žen.

Co platí pro muže, neplatí pro ženy

„Napříč historií pomáhaly mužům a ženám vlastnosti, které je zvýhodňovaly v soutěži, k větším úspěchům v jejich zaměstnání, sportu, uměleckých výkonech, při získávání a zajištění zdrojů a také při přežití. Nicméně málo víme o tom, jak tyto výhody nebo nevýhody v osobnostních rysech ovlivňují jejich sexuální aktivity a počet dětí,“ uvedl doktor Stephen Whyte z Queensland University of Technology v rozhovoru pro australský deník The Mail.

Z analýzy podle něj vyplývá, že zatímco muži mající vysoké skóre ve většině pozitivních vlastností velké pětky je zvýhodňují v reprodukci, mají více sexu a také více potomků, neplatí to u žen. U nich totiž mezi těmito výhodnými vlastnostmi a úspěchem v reprodukci vztah neexistuje.

Vteřiny slasti navíc. Vibrátor pomáhá k delšímu orgasmu

Zelný salát se slaninou

Zelný salát se slaninou

8 hlasů
40min 503 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kapustová polévka se slaninou

8 hlasů
45min 343kJ 85 Kč

Jednoduchá a vydatná polévka.

Platýs na másle

4 hlasy
30min 1039kJ 240 Kč

Pokrm připravíte během 30 minut.

Poradny

Můžu mít kvůli OČR krácenou dovolenou?

Pěkný den i Vám, Jano,ošetřování člena rodiny je podle § 191 zákoníku práce důležitou osobní přek... Více

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Právě začínající předvánoční týden konečně trochu uberete z tempa (a týká se to především vašeho pracovního nasazení), s nímž jste se vrhli do několika posledních dnů. A věřte, že bylo na čase – sami jste již nějakou dobu tu&scar...

Více