Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

8. 12. 2018 | Sex a vztahy

Často se rozdíly mezi pohlavími připomínají v souvislosti se zaměstnáním, neboť není mužům a ženám měřeno stejným metrem. Ženy za stejně odvedenou práci stále dostávají nižší mzdu. A nejen to. Příroda je určila nositelkami života, takže zatímco muž si užije orgasmu, při němž ženu oplodní, na ní je celé těhotenství a porod. K tomu všemu ani v mladé generaci stále nepřestal platit nejnespravedlivější rozdíl mezi pohlavími. Ženy mají dvakrát méně orgasmů než muži.

Podle vědců z Kanady ale není rozdíl v počtu orgasmů u mužů a žen jen problémem určitých vztahů či fáze života. Platí totiž jak pro náhodný sex na jednu noc, tak pro věrné vztahy a manželství.

Nerovnost v posteli

„Náš výzkum dokazuje, že orgasmická nerovnost mezi pohlavími je stále velmi živá věc i v moderní společnosti, dokonce i v oddaných a milujících vztazích,“ tvrdí autoři z Toronta.

Ti sledovali 1 683 heterosexuálních párů a zjistili, že zatímco sedmaosmdesát procent manželů má orgasmus při sexu vždy, to stejné platí jen pro devětačtyřicet procent žen. 

Samozřejmě částečně je zapotřebí do problému započíst biologii. Mužská sexuální centra v mozku se mnohem rychleji a snadněji vzruší a dosáhnou vyvrcholení než ta ženská. Nicméně nevysvětluje to dvojnásobný rozdíl v počtu orgasmů u mužů a žen.

Jde o partnerku

Z výzkumu ale vyplývá něco zajímavého. Pro muže i ženy je důležité, jak často v páru vyvrcholí právě žena, aby byli spokojení se svým vztahem a považovali ho za sexuálně uspokojivý. Tedy pro ženu je důležité, jak často dosáhne orgasmu ona sama, zatímco pro muže je důležité, jak často dosáhne orgasmu partnerka.

„Jinými slovy orgasmus ženy je důležitý pro manžela i manželku,“ tvrdí doktor Nathan Leonhardt z University of Toronto.

Psychology ale tohle nepřekvapuje. Součástí mužské ješitnosti je totiž víra, že jsou dokonalí milenci. A to si dokazují právě tím, že se před kamarády a kolegy chvástají, jak dokážou své partnerce přivodit orgasmus. Třebaže to ona často finguje. Muži mají totiž dvě zásadní slabiny svého mužství – velikost penisu a pověst skvělého milence. Stačí jedno zpochybnit, a z plemenného hřebce je najednou zakomplexovaná troska.

Hořkosladká fakta o nevěře

Sytá bramborová polévka

Sytá bramborová polévka

22 hlasů
40min 395 kJ 89 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Grilovaná žlutá cuketa

13 hlasů
30min 792kJ 55 Kč

Grilovaná žlutá cuketa s pestem.

Zeleninové krokety

1 hlas
40min 392kJ 60 Kč

Jednoduchý, bezmasý oběd.

Poradny

Jsem těhotná a končí mi pracovní smlouva, musím na ÚP?

Dobrý den,pokud máte pracovní smlouvu uzavřenou na dobu určitou, zaměstnavatel nemá povinnost sml... Více

Můžu s invalidním důchodem 2. stupně pracovat?

Dobrý den, Vlaďko,přiznání invalidního důchodu 2. stupně znamená, že Vaše pracovní schopnost pokl... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více