Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

8. 12. 2018 | Sex a vztahy

Často se rozdíly mezi pohlavími připomínají v souvislosti se zaměstnáním, neboť není mužům a ženám měřeno stejným metrem. Ženy za stejně odvedenou práci stále dostávají nižší mzdu. A nejen to. Příroda je určila nositelkami života, takže zatímco muž si užije orgasmu, při němž ženu oplodní, na ní je celé těhotenství a porod. K tomu všemu ani v mladé generaci stále nepřestal platit nejnespravedlivější rozdíl mezi pohlavími. Ženy mají dvakrát méně orgasmů než muži.

Podle vědců z Kanady ale není rozdíl v počtu orgasmů u mužů a žen jen problémem určitých vztahů či fáze života. Platí totiž jak pro náhodný sex na jednu noc, tak pro věrné vztahy a manželství.

Nerovnost v posteli

„Náš výzkum dokazuje, že orgasmická nerovnost mezi pohlavími je stále velmi živá věc i v moderní společnosti, dokonce i v oddaných a milujících vztazích,“ tvrdí autoři z Toronta.

Ti sledovali 1 683 heterosexuálních párů a zjistili, že zatímco sedmaosmdesát procent manželů má orgasmus při sexu vždy, to stejné platí jen pro devětačtyřicet procent žen. 

Samozřejmě částečně je zapotřebí do problému započíst biologii. Mužská sexuální centra v mozku se mnohem rychleji a snadněji vzruší a dosáhnou vyvrcholení než ta ženská. Nicméně nevysvětluje to dvojnásobný rozdíl v počtu orgasmů u mužů a žen.

Jde o partnerku

Z výzkumu ale vyplývá něco zajímavého. Pro muže i ženy je důležité, jak často v páru vyvrcholí právě žena, aby byli spokojení se svým vztahem a považovali ho za sexuálně uspokojivý. Tedy pro ženu je důležité, jak často dosáhne orgasmu ona sama, zatímco pro muže je důležité, jak často dosáhne orgasmu partnerka.

„Jinými slovy orgasmus ženy je důležitý pro manžela i manželku,“ tvrdí doktor Nathan Leonhardt z University of Toronto.

Psychology ale tohle nepřekvapuje. Součástí mužské ješitnosti je totiž víra, že jsou dokonalí milenci. A to si dokazují právě tím, že se před kamarády a kolegy chvástají, jak dokážou své partnerce přivodit orgasmus. Třebaže to ona často finguje. Muži mají totiž dvě zásadní slabiny svého mužství – velikost penisu a pověst skvělého milence. Stačí jedno zpochybnit, a z plemenného hřebce je najednou zakomplexovaná troska.

Vteřiny slasti navíc. Vibrátor pomáhá k delšímu orgasmu

Pstruh se šunkou

Pstruh se šunkou

10 hlasů
40min 461 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí v křenové omáčce

7 hlasů
1h a 35min 533kJ 200 Kč

Recept na jednoduchou křenovou omáčku s vařeným hovězí...

Krůtí kostky s kukuřicí

11 hlasů
60min 202kJ 180 Kč

dušené krůtí maso s chilli papričkou

Poradny

Můžu mít kvůli OČR krácenou dovolenou?

Pěkný den i Vám, Jano,ošetřování člena rodiny je podle § 191 zákoníku práce důležitou osobní přek... Více

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Právě začínající předvánoční týden konečně trochu uberete z tempa (a týká se to především vašeho pracovního nasazení), s nímž jste se vrhli do několika posledních dnů. A věřte, že bylo na čase – sami jste již nějakou dobu tu&scar...

Více