Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Hrst ořechů denně zvýší mužům počet i kvalitu spermií

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

06.12.2019 | Sex a vztahy

Pravidelná konzumace vlašských ořechů přispívá k vyšší kvalitě spermií v ejakulátu. Vědci ze Španělska tento objev předchozích výzkumů potvrdili, ale zjistili, že když muž konzumuje směs vlašáků, mandlí a lískáčů denně, nejenže má kvalitnější spermie, ale také se zvýší jejich počet v ejakulátu.

Tým z univerzity v Tarragoně srovnal několik skupin mužů. Jedna část nepojídala žádné ořechy, jiná pouze vlašské ořechy, další pouze mandle, třetí pouze lískové ořechy a poslední směs všech tří ořechů.

Zázrak ve skořápce

Autoři pak odebrali sperma všech mužů a zkoumali kvalitu a počet spermií v něm. Nejlépe vyšly dvě skupiny – muži konzumující pouze vlašské ořechy a muži konzumující směs ořechů.

Obě skupiny měly spermie nejkvalitnější – tedy se zdravou DNA, správně tvarované a dostatečně pohyblivé – ale muži konzumující směs ořechů měli ještě o šestnáct procent víc těchto spermií v ejakulátu. Tedy vyšší počet.

Výrazná změna kvality

Tato skupina denně přijímala třicet gramů vlašáků, patnáct gramů mandlí a patnáct gramů lískových ořechů. Po dobu dvanácti týdnů, po nichž došlo k výrazné změně v kvalitě spermií i jejich počtu v ejakulátu.

„Ořechy jsou bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, řady minerálů a vitaminů, zvláště E, který přispívá ke správné funkci pohlavních orgánů. A právě spolu s ostatními blahodárně působícími látkami příznivě působí na plodnost mužů. Pravidelná konzumace těchto ořechů proto může zlepšit kvalitu spermatu, zvláště u mužů, kteří mají potíže s plodností,“ tvrdí autoři z Univerzity Rovira i Virgili v Tarragoně.

Nenechte se zaskočit menopauzou

Salát z rajčat a cibule

Salát z rajčat a cibule

9 hlasů
25min 397 kJ 79 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborák z květáku

13 hlasů
55min 559kJ 60 Kč

Výborné „bramboráky“ z květáku.

Vepřové kotlety s houbami

1 hlas
1h a 20min 645kJ 200 Kč

Vepřové kotlety s jemnou houbovou omáčkou.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více