Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Hrst ořechů denně zvýší mužům počet i kvalitu spermií

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

6. 12. 2019 | Sex a vztahy

Pravidelná konzumace vlašských ořechů přispívá k vyšší kvalitě spermií v ejakulátu. Vědci ze Španělska tento objev předchozích výzkumů potvrdili, ale zjistili, že když muž konzumuje směs vlašáků, mandlí a lískáčů denně, nejenže má kvalitnější spermie, ale také se zvýší jejich počet v ejakulátu.

Tým z univerzity v Tarragoně srovnal několik skupin mužů. Jedna část nepojídala žádné ořechy, jiná pouze vlašské ořechy, další pouze mandle, třetí pouze lískové ořechy a poslední směs všech tří ořechů.

Zázrak ve skořápce

Autoři pak odebrali sperma všech mužů a zkoumali kvalitu a počet spermií v něm. Nejlépe vyšly dvě skupiny – muži konzumující pouze vlašské ořechy a muži konzumující směs ořechů.

Obě skupiny měly spermie nejkvalitnější – tedy se zdravou DNA, správně tvarované a dostatečně pohyblivé – ale muži konzumující směs ořechů měli ještě o šestnáct procent víc těchto spermií v ejakulátu. Tedy vyšší počet.

Výrazná změna kvality

Tato skupina denně přijímala třicet gramů vlašáků, patnáct gramů mandlí a patnáct gramů lískových ořechů. Po dobu dvanácti týdnů, po nichž došlo k výrazné změně v kvalitě spermií i jejich počtu v ejakulátu.

„Ořechy jsou bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, řady minerálů a vitaminů, zvláště E, který přispívá ke správné funkci pohlavních orgánů. A právě spolu s ostatními blahodárně působícími látkami příznivě působí na plodnost mužů. Pravidelná konzumace těchto ořechů proto může zlepšit kvalitu spermatu, zvláště u mužů, kteří mají potíže s plodností,“ tvrdí autoři z Univerzity Rovira i Virgili v Tarragoně.

I v oblasti intimity je prostor pro zelenou cestu zvanou ...

Kuskus s rajčaty

Kuskus s rajčaty

8 hlasů
50min 369 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Polévka z telecího masa

16 hlasů
1h a 15min 359kJ 85 Kč

Recept na olévku, která zcela jistě zasytí i zachutná.

Rýže s barevnou paprikou

6 hlasů
40min 688kJ 95 Kč

Rýže připravená po španělsku.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více