Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Milujte se pravidelně. I tak prodloužíte délku svého života

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

10. 3. 2019 | Sex a vztahy

Nejste si docela jistí, zda má cenu šetřit si na důchod? Směrodatná je frekvence milování. Pokud si na manželské povinnosti vyčleníte jeden večer v týdnu, existuje vysoká pravděpodobnost, že se dožijete stovky. A v takovém případě by úspory přišly vhod!

Vedlejší účinky fyzického projevu lásky experti zkoumají již desítky let. A jejich práce přinesla ovoce! Dosud zjistili třeba to, že párová erotika posiluje imunitu, snižuje stres a tlumí bolesti hlavy. Také zlepšuje spánek, urychluje hubnutí a podporuje kondici kardiovaskulárního systému, přičemž navozuje pocity štěstí. Tím to kupodivu ještě nekončí, neboť milování zřejmě úzce souvisí i s dlouhověkostí. Tedy alespoň podle vědců!

Objev století, při němž tekla krev

Američtí výzkumníci, jejichž pracovním působištěm je Kalifornská univerzita v Berkeley, možná objevili elixír mládí, což je informace, která zahýbala celým světem. Tamní experti nejprve oslovili na dvě stovky náhodně vybraných jedinců z řad obou pohlaví, poté je požádali o krevní vzorek. Co bylo dál?

Něco jako stalking. Ale v zájmu vědy

Všichni respondenti museli odborníkům svatosvatě slíbit, že jim denně budou podávat podrobná hlášení o svém soukromí. Prostřednictvím těchto reportů pak dotyční sdělovali, zda v posledních 24 hodinách měli pohlavní styk, popřípadě kolikrát. Jejich upřímné zpovědi se týkaly i všeobecné spokojenosti ve vztahu, frekvence hádek s partnerem, výplně volného času nebo momentální nálady. Po třech měsících proběhla analýza nashromážděných dat, která přinesla jednoznačné závěry.

Čím více sexu, tím delší život? Vlastně ani ne

Když experti porovnávali krevní vzorky s pravidelnými hlášeními zúčastněných, objevili něco fascinujícího. Vyšlo totiž najevo, že dotázaní, kteří si se svým protějškem zaskotačili v peřinách jednou týdně, měli výrazně delší telomery. Tedy oproti lidem, co manželské povinnosti zanedbávali. Čistě pro upřesnění, telomery jsou části chromozomů ovlivňující stárnutí buněk. Čím delší jsou, tím delší je i životnost, a to jak buněk, tak jejich „majitelů“.

„V průběhu času se telomery přirozeně zkracují. Může za to věk, absence pohybu, konzumace alkoholu i špatná životospráva. Naše poznatky však ukazují, že pravidelný sex, ideálně pak jednou týdně, může tyto buňky zodpovědné za stárnutí prodloužit a obnovit, což příznivě ovlivní délku života. Musíme ovšem provést ještě další doplňující výzkumy, protože stále existuje mnoho nezodpovězených otázek,“ připouštějí autoři studie. No vida, takže recept na dlouhověkost přece jen existuje. A tisíce let ho máme „po ruce“!

Častý sex oddaluje menopauzu

Sekaná s hruškou

Sekaná s hruškou

11 hlasů
60min 574 kJ 135 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pikantní mrkvová polévka

13 hlasů
50min 234kJ 99 Kč

Polévka z mrkve, brambor a chilli papričky.

Vepřová panenka se zeleným pepřem

11 hlasů
1h a 5min 484kJ 250 Kč

Panenka se zeleným pepřem, podávaná s červeným zelím.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více