Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Mít sex na prvním rande je velice rozumný krok

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

9. 3. 2019 | Sex a vztahy

Tabuizace sexuality v devatenáctém století se přenáší do dnešních dní a v řadě lidí produkuje výčitky, když se vyspí s někým na prvním rande. Podle odborníků však takové výčitky nejsou vůbec na místě, pokud to zajiskří a oba zúčastnění to chtějí. Odhalit kompatibilitu v posteli hned na začátku nemusí být špatně. Naopak, může být jedním z důvodů, proč se seznamovat s dotyčnou osobou dál.

„Lidé se chtějí vyhnout odsouzení a zostuzení, která se stále pojí s tím, když se člověk věnuje sexu mimo hranice přijatelnosti… ale lidé by měli dělat vždy přesně to, co cítí, že je pro ně správné,“ tvrdí psycholožka Shannon Chavez v rozhovoru pro americkou edici magazínu Cosmopolitan.

Užít si sex na prvním rande může být osvobozující a také mít pozitivní vliv na sebevědomí.

„Může vám to pomoci zrušit osobní předsudky týkající se sexuality, zahojit nějaké pocity studu z minulosti a zlepšit sexuální sebevědomí,“ míní doktorka Chavez.

Podle odborných výzkumů neexistuje jasný recept na to, na kterém rande v pořadí je dobré mít sex, aby z toho vznikl dlouhodobý vztah. Řada trvalých párů vznikla po sexu na prvním rande, jiní čekají na druhé či třetí. Důležité je, aby to vyhovovalo oběma partnerům a ani jeden se do sexu nenechal nutit. A nikdy také není dobré zapomínat na zdraví a chránit se před pohlavně přenosnými chorobami.

Mýty versus skutečnost

Touha po sexu na prvním rande byla vždycky připisována spíše mužům, o kterých dodnes vládne poměrně rozšířená představa, že si sex přejí kdykoli, kdekoli a s kýmkoli, tedy samozřejmě i na první schůzce. Jenže tohle je podle odborníků spíš mýtus a realita je někde jinde.

Například jistá on-line seznamka, která patří k největším na webu, oslovila více než 5500 single mužů a žen a zaměřila se v průzkumu právě na první schůzku a sex.

Navzdory všeobecnému názoru, že muži sex na prvním očekávají a žena v jejích očích klesne, pokud k milování nesvolí, počítá se sexem při první schůzce jen 6 % mužů! Ovšem – jak autoři průzkumu dodávají – neznamená to, že by je taková „náklonnost“ ze strany žen nepotěšila.

Více než 50 % oslovených (a to mužů i žen) považuje rande za povedené, pokud je ukončeno polibkem.

Častý sex oddaluje menopauzu

Pangasius s jablkovým salátem

Pangasius s jablkovým salátem

15 hlasů
25min 621 kJ 43 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pikantní mrkvová polévka

13 hlasů
50min 234kJ 99 Kč

Polévka z mrkve, brambor a chilli papričky.

Vepřová panenka se zeleným pepřem

11 hlasů
1h a 5min 484kJ 250 Kč

Panenka se zeleným pepřem, podávaná s červeným zelím.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více