Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Mít sex na prvním rande je velice rozumný krok

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

9. 3. 2019 | Sex a vztahy

Tabuizace sexuality v devatenáctém století se přenáší do dnešních dní a v řadě lidí produkuje výčitky, když se vyspí s někým na prvním rande. Podle odborníků však takové výčitky nejsou vůbec na místě, pokud to zajiskří a oba zúčastnění to chtějí. Odhalit kompatibilitu v posteli hned na začátku nemusí být špatně. Naopak, může být jedním z důvodů, proč se seznamovat s dotyčnou osobou dál.

„Lidé se chtějí vyhnout odsouzení a zostuzení, která se stále pojí s tím, když se člověk věnuje sexu mimo hranice přijatelnosti… ale lidé by měli dělat vždy přesně to, co cítí, že je pro ně správné,“ tvrdí psycholožka Shannon Chavez v rozhovoru pro americkou edici magazínu Cosmopolitan.

Užít si sex na prvním rande může být osvobozující a také mít pozitivní vliv na sebevědomí.

„Může vám to pomoci zrušit osobní předsudky týkající se sexuality, zahojit nějaké pocity studu z minulosti a zlepšit sexuální sebevědomí,“ míní doktorka Chavez.

Podle odborných výzkumů neexistuje jasný recept na to, na kterém rande v pořadí je dobré mít sex, aby z toho vznikl dlouhodobý vztah. Řada trvalých párů vznikla po sexu na prvním rande, jiní čekají na druhé či třetí. Důležité je, aby to vyhovovalo oběma partnerům a ani jeden se do sexu nenechal nutit. A nikdy také není dobré zapomínat na zdraví a chránit se před pohlavně přenosnými chorobami.

Mýty versus skutečnost

Touha po sexu na prvním rande byla vždycky připisována spíše mužům, o kterých dodnes vládne poměrně rozšířená představa, že si sex přejí kdykoli, kdekoli a s kýmkoli, tedy samozřejmě i na první schůzce. Jenže tohle je podle odborníků spíš mýtus a realita je někde jinde.

Například jistá on-line seznamka, která patří k největším na webu, oslovila více než 5500 single mužů a žen a zaměřila se v průzkumu právě na první schůzku a sex.

Navzdory všeobecnému názoru, že muži sex na prvním očekávají a žena v jejích očích klesne, pokud k milování nesvolí, počítá se sexem při první schůzce jen 6 % mužů! Ovšem – jak autoři průzkumu dodávají – neznamená to, že by je taková „náklonnost“ ze strany žen nepotěšila.

Více než 50 % oslovených (a to mužů i žen) považuje rande za povedené, pokud je ukončeno polibkem.

Pamela Anderson své partnery občas potěší kostýmem z Pobř...

Ryba pečená v alobalu

Ryba pečená v alobalu

10 hlasů
55min 249 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapečené brambory s tymiánem a česnekem

19 hlasů
1h a 25min 322kJ 70 Kč

Zapečené brambory lze připravit na mnoho způsobu, vyzk...

Grilovaný pstruh s mátovým máslem

0 hlasů
1h a 5min 911kJ 190 Kč

Grilované ryby jsou rychle hotové, nepotřebují náročnou ...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více