Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak může milostný život vaší matky ovlivnit ten váš

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

07.03.2019 | Sex a vztahy

Že zrovna neprožíváte lásku jako z románu, a taky vám dělá problémy vydržet ve vztahu několik měsíců? Možná vás na poli partnerství ovlivnila vlastní matka! Za co všechno může?

Rodiče jsou pro své děti vzorem. „Junioři“ přejímají jejich názory, vize, plány, emoce a v podstatě si od nich berou šablony i na vztahy. Teď se definitivně prokázalo, že děti výrazně ovlivňuje chování jejich matky, které se promítá v prožívání milostných vztahů.

To, co máš ty, chci taky!

„Naše výsledky naznačují, že matky mohou mít určité vlastnosti, které je činí více či méně žádoucí na manželském trhu. Tyto dovednosti a poznatky předávají svým dětem, jež je uplatňují ve vlastních vztazích. V podstatě je to tak, že ti nejmenší se velmi dobře učí a odkoukávají od svých maminek, jak by takové partnerství mělo vypadat,“ popisuje Claire Kamp Dush, profesorka humanitní vědy a sociologie na americké Ohijské státní univerzitě.

Tým uvedené odbornice analyzoval data z celostátních průzkumů více než 7100 Američanů, kteří byli sledováni nejméně 24 let. Vědci zjistili, že lidé, jejichž matky, se rozvedly nebo vystřídaly několik partnerů, se v mnoha případech vydali stejnou cestou. Studie, kterou publikoval odborný magazín PLoS One, také potvrdila, že pouto mezi matkou a dítětem je skutečně velmi silné a emocionální.

Druh jedinečné lásky

Jedinci, kteří s milující maminkou žili delší čas, tedy do vyššího věku, vykazují menší míru angažovanosti v partnerstvích. Jakmile však on nebo ona vylétne z hnízda, situace se změní. Pro tento jev vědci nemají konkrétní vysvětlení, snad jen, že ratolesti na matce lpí natolik, že obvykle nepotřebují přijímat lásku z dalších „zdrojů“.

Ať je to jak chce, zjištění odborníků naznačují, že matky beze sporu další generaci předávají osobnostní znaky a vztahové dovednosti, které ovlivňují šance dětí na formování stabilních vztahů. Pečující matka je pro dítě zkrátka to nejlepší. Na druhou stranu, nemilující rodič a pocit osamocení může dítěti v budoucnu způsobit poruchy citové vazby, nedostatek důvěry a nelichotivou „schopnost“ výběru nesprávných partnerů.

Rázové zvukové vlny do penisu léčí poruchu erekce

Telecí lýtko s bylinkami

Telecí lýtko s bylinkami

18 hlasů
1h a 50min 927 kJ 245 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bílá ryba s oříšky

13 hlasů
40min 916kJ 350 Kč

Rychlý recept na dušenou rybu s lískovými oříšky.

Polévka s citronovou trávou

0 hlasů
1h a 20min 295kJ 200 Kč

Máte rádi syté polévky? Tento recept je na přípravu t...

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více