Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak může milostný život vaší matky ovlivnit ten váš

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

7. 3. 2019 | Sex a vztahy

Že zrovna neprožíváte lásku jako z románu, a taky vám dělá problémy vydržet ve vztahu několik měsíců? Možná vás na poli partnerství ovlivnila vlastní matka! Za co všechno může?

Rodiče jsou pro své děti vzorem. „Junioři“ přejímají jejich názory, vize, plány, emoce a v podstatě si od nich berou šablony i na vztahy. Teď se definitivně prokázalo, že děti výrazně ovlivňuje chování jejich matky, které se promítá v prožívání milostných vztahů.

To, co máš ty, chci taky!

„Naše výsledky naznačují, že matky mohou mít určité vlastnosti, které je činí více či méně žádoucí na manželském trhu. Tyto dovednosti a poznatky předávají svým dětem, jež je uplatňují ve vlastních vztazích. V podstatě je to tak, že ti nejmenší se velmi dobře učí a odkoukávají od svých maminek, jak by takové partnerství mělo vypadat,“ popisuje Claire Kamp Dush, profesorka humanitní vědy a sociologie na americké Ohijské státní univerzitě.

Tým uvedené odbornice analyzoval data z celostátních průzkumů více než 7100 Američanů, kteří byli sledováni nejméně 24 let. Vědci zjistili, že lidé, jejichž matky, se rozvedly nebo vystřídaly několik partnerů, se v mnoha případech vydali stejnou cestou. Studie, kterou publikoval odborný magazín PLoS One, také potvrdila, že pouto mezi matkou a dítětem je skutečně velmi silné a emocionální.

Druh jedinečné lásky

Jedinci, kteří s milující maminkou žili delší čas, tedy do vyššího věku, vykazují menší míru angažovanosti v partnerstvích. Jakmile však on nebo ona vylétne z hnízda, situace se změní. Pro tento jev vědci nemají konkrétní vysvětlení, snad jen, že ratolesti na matce lpí natolik, že obvykle nepotřebují přijímat lásku z dalších „zdrojů“.

Ať je to jak chce, zjištění odborníků naznačují, že matky beze sporu další generaci předávají osobnostní znaky a vztahové dovednosti, které ovlivňují šance dětí na formování stabilních vztahů. Pečující matka je pro dítě zkrátka to nejlepší. Na druhou stranu, nemilující rodič a pocit osamocení může dítěti v budoucnu způsobit poruchy citové vazby, nedostatek důvěry a nelichotivou „schopnost“ výběru nesprávných partnerů.

Ženské libido po svatbě klesá, mužské zůstává pořád vysoké

Kuřecí játra s bazalkou

Kuřecí játra s bazalkou

22 hlasů
1h a 5min 502 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rychlé gnocchi s krůtím masem

14 hlasů
35min 579kJ 150 Kč

Recept na rychlý a chutný oběd.

Špagety se zeleninou

16 hlasů
60min 568kJ 80 Kč

Podzimní recept na špagety se zeleninou a česnekem.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více