Hezcí lidé mají otevřenější postoje k sexu a lásce

17.03.2019 | Sex a vztahy

S rostoucím výběrem roste chuť. Stará moudrost poukazuje na to, že když má člověk na výběr z většího množství voleb a může si je dopřát, pak jsou u něj utlumeny vděčnost, skromnost a střídmost. A platí to i o sexu. Američtí vědci prokázali, že autory přísné morálky jsou lidé fyzicky značně neatraktivní. Protože lidé nadprůměrně atraktivní, patří k těm sexuálně nejliberálnějším. Není divu. Můžou si vybírat a nemusejí nikomu závidět.

Na vývoj postojů k sexu a jakési osobní morálky má vliv samozřejmě výchova, společnost, náboženství, vrstevníci a populární média. Přesto navzdory tomu, když se do analýzy zahrnou i tyto proměnné, atraktivní lidé jsou vůči sexu liberálnější než ti neatraktivní.

Krásou pro snazší život

Výzkumy dokazují, že atraktivní lidé mají snazší život v mnoha ohledech. Mívají vyšší plat, rychleji postupují, lidé jsou k nim vstřícnější, mívají mnohde přednost a také samozřejmě větší nabídku sexuálních partnerů, protože jsou žádanější.

Atraktivní lidé mají také více sexuálních partnerů za život a častěji souloží i ve věrných vztazích.

Přitažliví liberálové

„Když máte spoustu sexuálních zážitků za sebou, může to dost vybarvit vaše postoje k možnosti mít široké spektrum sexuálních možností, a můžete být dokonce tolerantnější i k těm, kteří nemají stejnou orientaci a osobní zkušenosti jako vy,“ tvrdí doktor Robert Urbatsch z Iowa State University.

Atraktivní lidé jsou liberálnější v názorech na počet sexuálních partnerů za život, v názorech na homosexuály a jejich práva i v názorech na různé sexuální praktiky a chování.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vám planety přinesou do vašeho milostného života nové impulzy a dynamiku. Pokud jste v partnerském vztahu, čeká vás období plné komunikace a porozumění. Věnujte svému partnerovi více pozornosti a buďte vnímaví k jeho potřebá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat