Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zdraví svých intimních partií ovlivníte i tímto jídlem

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

13.06.2019 | Sex a vztahy

Brusinkový džus není jedinou nutností pro zdravou vaginu. Které další potraviny a nápoje zabraňují kvasinkovým infekcím, myomům či infekcím močového měchýře?

Určitě jste slyšeli, že brusinky a brusinkový džus mohou pomoci odvrátit infekci močových cest, a možná jste dokonce zaznamenali, že ananas ovlivňuje chuť vaginálních sekretů. Ale to nejsou jediné potraviny, které mají obrovský dopad na vaginální zdraví. Co patří na jídelníček každé majitelky pochvy?

Jablka

Ženy, které jedí jedno jablko denně, uvádějí lepší sexuální funkci, která zahrnuje jejich sexuální uspokojení, schopnost orgasmu a hlavně vzrušivost. Můžete za to poděkovat phloridzinu, fytoestrogenu nalezenému právě v jablkách.

Probiotika

Probiotika obsahují živé kultury, jenž pomáhají podporovat zdraví vaginálních a močových cest. Proto konzumujte jogurty, kefíry, brynzu, acidofilní mléka či podmáslí.

Zelený čaj

Polyfenolické katechiny „sídlící“ v zeleném čaji podle výzkumu v časopise Frontiers in Microbiology zabíjejí bakterie E. coli, jež způsobují infekci močových cest. Navíc, kofein v zeleném čaji zmírňuje příznaky PMS. Takže ano, k jídlu podávejte zelený zázrak a hlavně vodu, která hydratuje vaginální oblast.

Celá zrna, luštěniny a zelenina

Co mají všechny tyto potraviny společného? Jsou bohaté na vlákninu. Vláknina je pre-biotická, takže bez ní nebudete vyživovat dobré bakterie ve střevě. Odborníci proto doporučují zaměřit se na konzumaci asi 25 gramů denně, ať už se jedná o šálek vařených černých fazolí či sladkých brambor.

Mastná ryba

Plátek lososa obsahuje asi tři čtvrtiny denní hodnoty vitaminu D plus zdravou dávku omega-3 mastných kyselin. Obě živiny jsou důležité pro celkové zdraví a bývají spojovány i se zdravím srdce. Suma sumárum, lepší celková cirkulace podporuje průtok krve v oblasti pod pasem.

Ovoce

Ženy, které jedí dvě nebo více porcí ovoce denně, jsou o 11 % méně náchylné k rozvoji děložních myomů, jež mohou způsobit bolesti pánve a nepravidelné krvácení. Aspoň tak to vyplývá ze studie americké Pensylvánské univerzity. Skutečně si každý den dopřáváte adekvátní porci?

Antikoncepce pro muže: Vasektomie jako bezpečná a levná o...

Treska v anglické slanině

Treska v anglické slanině

6 hlasů
1h a 10min 1129 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špagety s mandlemi a cherry rajčaty

16 hlasů
45min 1153kJ 90 Kč

Recept na lehký, jednoduchý oběd.

Filety z okouna

9 hlasů
40min 730kJ 180 Kč

Zdravé rybí filety se sýrem.

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více