Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zdraví svých intimních partií ovlivníte i tímto jídlem

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

13. 6. 2019 | Sex a vztahy

Brusinkový džus není jedinou nutností pro zdravou vaginu. Které další potraviny a nápoje zabraňují kvasinkovým infekcím, myomům či infekcím močového měchýře?

Určitě jste slyšeli, že brusinky a brusinkový džus mohou pomoci odvrátit infekci močových cest, a možná jste dokonce zaznamenali, že ananas ovlivňuje chuť vaginálních sekretů. Ale to nejsou jediné potraviny, které mají obrovský dopad na vaginální zdraví. Co patří na jídelníček každé majitelky pochvy?

Jablka

Ženy, které jedí jedno jablko denně, uvádějí lepší sexuální funkci, která zahrnuje jejich sexuální uspokojení, schopnost orgasmu a hlavně vzrušivost. Můžete za to poděkovat phloridzinu, fytoestrogenu nalezenému právě v jablkách.

Probiotika

Probiotika obsahují živé kultury, jenž pomáhají podporovat zdraví vaginálních a močových cest. Proto konzumujte jogurty, kefíry, brynzu, acidofilní mléka či podmáslí.

Zelený čaj

Polyfenolické katechiny „sídlící“ v zeleném čaji podle výzkumu v časopise Frontiers in Microbiology zabíjejí bakterie E. coli, jež způsobují infekci močových cest. Navíc, kofein v zeleném čaji zmírňuje příznaky PMS. Takže ano, k jídlu podávejte zelený zázrak a hlavně vodu, která hydratuje vaginální oblast.

Celá zrna, luštěniny a zelenina

Co mají všechny tyto potraviny společného? Jsou bohaté na vlákninu. Vláknina je pre-biotická, takže bez ní nebudete vyživovat dobré bakterie ve střevě. Odborníci proto doporučují zaměřit se na konzumaci asi 25 gramů denně, ať už se jedná o šálek vařených černých fazolí či sladkých brambor.

Mastná ryba

Plátek lososa obsahuje asi tři čtvrtiny denní hodnoty vitaminu D plus zdravou dávku omega-3 mastných kyselin. Obě živiny jsou důležité pro celkové zdraví a bývají spojovány i se zdravím srdce. Suma sumárum, lepší celková cirkulace podporuje průtok krve v oblasti pod pasem.

Ovoce

Ženy, které jedí dvě nebo více porcí ovoce denně, jsou o 11 % méně náchylné k rozvoji děložních myomů, jež mohou způsobit bolesti pánve a nepravidelné krvácení. Aspoň tak to vyplývá ze studie americké Pensylvánské univerzity. Skutečně si každý den dopřáváte adekvátní porci?

Tohle při orálním sexu nedělejte, pokud si o to muži sami...

Dušené kuře na rajčatech

Dušené kuře na rajčatech

6 hlasů
60min 413 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Candát s kdoulovou omáčkou

13 hlasů
45min 547kJ 145 Kč

Candát má skvělé maso. Jak ho připravit tak, aby bylo ...

Kuskus s letní zeleninou

3 hlasy
1h a 5min 684kJ 90 Kč

Lehký letní oběd, nebo večeře.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více