Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Milování s novým partnerem může změnit vůni vašeho klína

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

01.07.2019 | Sex a vztahy

Doteď jste si mysleli, že znáte všechny své tělesné vůně, nicméně právě teď se něco změnilo? Proč pižmo klína není jako dřív? Jestli hledáte odpovědi, měli byste vědět, že za vším stojí sex s novým partnerem!

Ta nejdůležitější a nejklíčovější rada na začátek zní velmi prostě. Nepropadejte panice. Neznámý zápach pocházející z pochvy sice může být důvodem k nervozitě, nicméně stojí za ním řada příčin, z nichž některé z nich nepředstavují problém. Jedno je však jisté.

Vagina má přirozenou vůni, na kterou je její majitelka zvyklá. „Tento odér je založen na specifickém pH vaginálního výtoku,“ říká gynekoložka Nicole Bullock z amerického Texasu s tím, že pokud něco nebo někdo změní pH pochvy, dojde k úpravě vaginálního výtoku. Neznepokojujte se, protože změna je často naprosto neškodná. Pravda je taková, že vaginální pH může ovlivnit řada faktorů.

Narušení křehké rovnováhy

Záleží na fázi menstruačního cyklu, užívání hormonální antikoncepce, menopauze i konzumaci určitých potravin. „Vaginální vůni mění například česnek nebo chřest,“ popisuje Nicole Bullock, která zároveň dodává, že k méně známým příčinám zápachu patří i žalostně bídné množství vypité vody. Co se však týče konkrétně sexu, tak první setkání s někým novým je tak trochu sázkou do loterie.

Dar, o který nikdo nestojí

„Vaginální tekutina má tendenci být na kyselé straně stupnice pH, zatímco sperma stojí na té alkalické. Když pochva přijme sperma, dojde ke střetu těchto dvou světů, což dočasně změní to, jak tam dole voníte,“ dál objasňuje uvedená gynekoložka. Mimochodem, vaginální prostředí mohou narušit i zasunuté prsty nebo erotická hračka. Vše by se však do několika dní mělo srovnat. Tedy aspoň ve většině případů. Někdy změna vaginálního pachu po sexu s novým milencem představuje větší problém. Řeč je pochopitelně o pohlavně přenosných chorobách.

Pochopitelně, že ne všechny doprovází výrazný zápach, ale například taková bičenka poševní patří mezi parazity, jež se zasluhují o podivný vaginální odér. Léčba je však jednoduchá. Pokud jste si všimli, že je vaše vagina jiná než dřív, svědí a výtok má nezvyklou barvu i vůni, neprodleně navštivte svého lékaře, který vše připraví pro laboratorní test.

Většina mužů po padesátce už je neplodná i pro umělé oplo...

Gnocchi s houbami

Gnocchi s houbami

11 hlasů
45min 430 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tofu salát

22 hlasů
1h a 15min 399kJ 70 Kč

Salát se sýrem tofu a zeleninou.

Ryba s rajčaty a olivami

0 hlasů
50min 457kJ 270 Kč

Dobré, lehké a zdravé jídlo.

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více