Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Milování s novým partnerem může změnit vůni vašeho klína

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

01.07.2019 | Sex a vztahy

Doteď jste si mysleli, že znáte všechny své tělesné vůně, nicméně právě teď se něco změnilo? Proč pižmo klína není jako dřív? Jestli hledáte odpovědi, měli byste vědět, že za vším stojí sex s novým partnerem!

Ta nejdůležitější a nejklíčovější rada na začátek zní velmi prostě. Nepropadejte panice. Neznámý zápach pocházející z pochvy sice může být důvodem k nervozitě, nicméně stojí za ním řada příčin, z nichž některé z nich nepředstavují problém. Jedno je však jisté.

Vagina má přirozenou vůni, na kterou je její majitelka zvyklá. „Tento odér je založen na specifickém pH vaginálního výtoku,“ říká gynekoložka Nicole Bullock z amerického Texasu s tím, že pokud něco nebo někdo změní pH pochvy, dojde k úpravě vaginálního výtoku. Neznepokojujte se, protože změna je často naprosto neškodná. Pravda je taková, že vaginální pH může ovlivnit řada faktorů.

Narušení křehké rovnováhy

Záleží na fázi menstruačního cyklu, užívání hormonální antikoncepce, menopauze i konzumaci určitých potravin. „Vaginální vůni mění například česnek nebo chřest,“ popisuje Nicole Bullock, která zároveň dodává, že k méně známým příčinám zápachu patří i žalostně bídné množství vypité vody. Co se však týče konkrétně sexu, tak první setkání s někým novým je tak trochu sázkou do loterie.

Dar, o který nikdo nestojí

„Vaginální tekutina má tendenci být na kyselé straně stupnice pH, zatímco sperma stojí na té alkalické. Když pochva přijme sperma, dojde ke střetu těchto dvou světů, což dočasně změní to, jak tam dole voníte,“ dál objasňuje uvedená gynekoložka. Mimochodem, vaginální prostředí mohou narušit i zasunuté prsty nebo erotická hračka. Vše by se však do několika dní mělo srovnat. Tedy aspoň ve většině případů. Někdy změna vaginálního pachu po sexu s novým milencem představuje větší problém. Řeč je pochopitelně o pohlavně přenosných chorobách.

Pochopitelně, že ne všechny doprovází výrazný zápach, ale například taková bičenka poševní patří mezi parazity, jež se zasluhují o podivný vaginální odér. Léčba je však jednoduchá. Pokud jste si všimli, že je vaše vagina jiná než dřív, svědí a výtok má nezvyklou barvu i vůni, neprodleně navštivte svého lékaře, který vše připraví pro laboratorní test.

Perfektní vztah z pohledu muže

Salát ze zelených fazolek

Salát ze zelených fazolek

6 hlasů
30min 107 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mletý řízek se sýrem

26 hlasů
40min 929kJ 99 Kč

Máte rádi řízky? Zkuste tuto variantu z mletého masa s...

Pomerančová kuřecí prsa

5 hlasů
1h a 5min 403kJ 115 Kč

Jemné kuřecí maso s omáčkou z pomerančů a medu.

Poradny

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více