Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži ponocující u televize či videoher mají špatnou kvalitu spermatu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10.07.2019 | Sex a vztahy

Hodiny strávené u seriálů či videoher do pozdní noci působí zhoubně na tvorbu spermií. Tvrdí to andrologové z Dánska. Mladí muži, kteří tak do pozdních nočních hodin sledují seriály a hrají hry, jsou častěji neplodní. Podle autorů by muži měli usnout nejpozději v půl jedenácté večer a spát minimálně 7,5 hodiny, pokud chtějí počít potomka.

Muži, kteří usínají až po půl jedenácté, mají třikrát častěji sníženou kvalitu ejakulátu – méně spermií v semenné tekutině a více těch s vadami. Pokud jsou spát až po půlnoci, pak je kvalita spermatu čtyřikrát častěji podprůměrná. Muži, kteří spí 7,5 hodiny až osm hodin denně, mají šestkrát častěji zdravé sperma než ti, kteří spí méně než sedm hodin denně.

„Časný odchod do postele a spánek v délce 7,5 až osm hodin souvisel s vyšší kvalitou spermatu,“ tvrdí autor výzkumu profesor Hans Jakob Ingerslev z Aarhuské univerzity.

Ponocování obecně narušuje cirkadiánní biorytmy a tím poškozuje pravidelné cykly hormonálního systému v těle. Proto dochází k poškození tvorby spermií.

Zhoubný stres

Ovšem ponocování není jediné nebezpečí. Je také prokázáno, že už po dvou měsících extrémní psychické a fyzické zátěže se projeví negativní účinky stresu na mužském ejakulátu. A to tak výrazně, že se sníží počet zdravých spermií ve spermatu o sedmačtyřicet procent. Tím výrazně klesne plodnost muže a šance, že se stane otcem.

Izraelští vědci vyšetřili mezi roky 2009 až 2017 jedenáct tisíc vzorků spermií mužů, jimž bylo v průměru dvaatřicet let. U jedinců, kteří dva měsíce bojovali v Pásmu Gazy, došlo o sedmačtyřicet procent častěji ke snížení počtu oplodnění schopných spermií v ejakulátu.

„Tato studie dokazuje, že dlouhodobý stres může negativně ovlivnit kvalitu spermií. Psychický stres je známý svým zhoubným účinkem na plodnost, ale máme jen málo výzkumů, které se zabývají vlivem stresu na kvalitu spermií,“ tvrdí doktor Eliahu Levitas z Univerzity Bena-Guriona v Izraeli.

Rudá barva a krajka. Většinu mužů vzrušuje úplně něco jin...

Medové těstoviny s čerstvými rajčátky

Medové těstoviny s čerstvými rajčátky

7 hlasů
35min 448 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát z cizrny

13 hlasů
15min 1421kJ 60 Kč

Recept na salát, který je opravdu rychle hotový.

Vepřové maso pečené se sušenými švestkami

0 hlasů
1h a 20min 912kJ 190 Kč

Takto upečené maso je šťavnaté, voňavé a skvěle chutná.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více