Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži ponocující u televize či videoher mají špatnou kvalitu spermatu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10.07.2019 | Sex a vztahy

Hodiny strávené u seriálů či videoher do pozdní noci působí zhoubně na tvorbu spermií. Tvrdí to andrologové z Dánska. Mladí muži, kteří tak do pozdních nočních hodin sledují seriály a hrají hry, jsou častěji neplodní. Podle autorů by muži měli usnout nejpozději v půl jedenácté večer a spát minimálně 7,5 hodiny, pokud chtějí počít potomka.

Muži, kteří usínají až po půl jedenácté, mají třikrát častěji sníženou kvalitu ejakulátu – méně spermií v semenné tekutině a více těch s vadami. Pokud jsou spát až po půlnoci, pak je kvalita spermatu čtyřikrát častěji podprůměrná. Muži, kteří spí 7,5 hodiny až osm hodin denně, mají šestkrát častěji zdravé sperma než ti, kteří spí méně než sedm hodin denně.

„Časný odchod do postele a spánek v délce 7,5 až osm hodin souvisel s vyšší kvalitou spermatu,“ tvrdí autor výzkumu profesor Hans Jakob Ingerslev z Aarhuské univerzity.

Ponocování obecně narušuje cirkadiánní biorytmy a tím poškozuje pravidelné cykly hormonálního systému v těle. Proto dochází k poškození tvorby spermií.

Zhoubný stres

Ovšem ponocování není jediné nebezpečí. Je také prokázáno, že už po dvou měsících extrémní psychické a fyzické zátěže se projeví negativní účinky stresu na mužském ejakulátu. A to tak výrazně, že se sníží počet zdravých spermií ve spermatu o sedmačtyřicet procent. Tím výrazně klesne plodnost muže a šance, že se stane otcem.

Izraelští vědci vyšetřili mezi roky 2009 až 2017 jedenáct tisíc vzorků spermií mužů, jimž bylo v průměru dvaatřicet let. U jedinců, kteří dva měsíce bojovali v Pásmu Gazy, došlo o sedmačtyřicet procent častěji ke snížení počtu oplodnění schopných spermií v ejakulátu.

„Tato studie dokazuje, že dlouhodobý stres může negativně ovlivnit kvalitu spermií. Psychický stres je známý svým zhoubným účinkem na plodnost, ale máme jen málo výzkumů, které se zabývají vlivem stresu na kvalitu spermií,“ tvrdí doktor Eliahu Levitas z Univerzity Bena-Guriona v Izraeli.

Jak může masturbace ovlivnit váš cvičební plán

Česneková  polévka

Česneková polévka

16 hlasů
20min 111 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Treska v zázvorové omáčce

9 hlasů
1h a 5min 539kJ 130 Kč

Pikantní příprava zdravé tresky.

Kuřecí s hříbky

12 hlasů
1h a 20min 370kJ 145 Kč

Kuřecí stehna s hříbky a broskvemi.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více