Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Závislost na sexu: Co je ještě normální a kdy začít situaci řešit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

08.08.2019 | Sex a vztahy

Milování je příjemnou záležitostí v životě každého člověka, a koho nebaví, má problém. Potíž ale nastává i v okamžiku, kdy se nacházíte na opačné straně mince, tedy bez sexu nedokážete přežívat.

Nymfomanie v historii

Hypersexualita mužů byla odpradávna považována za zcela normální jev. Postihovala-li přehnaná touha po sexu ženu, měla v minulosti velký problém. Takové chování nebylo u žen považováno za vhodné, ani přirozené a byl to často důvod k ledovým koupelím, pouštění žilou nebo dokonce k upálení. Dnešní doba je k nymfomanům poněkud shovívavější a řeší se většinou formou terapie.

Co je moc a co je příliš?

Míra sexuální touhy je skutečně individuální záležitost. Za nymfomany jsou považováni ti, kterým jejich apetit nabourává běžný život. Nymfomani často vyhledávají více sexuálních partnerů. Doma totiž dostatečně uspokojeni nebývají. Že mají problém, si zprvu nepřipouští zejména jejich partneři, který svůj záletnický protějšek hodnotí jako obyčejného nevěrníka. Ale co hůř, často o svém problému nevědí ani ti, kteří jím trpí.

Je skutečně těžké odhadnout, zda se v konkrétním případě jedná o poruchu či jen nadmíru sexuálního apetitu. Jestliže ale není člověk schopen například pracovat a i na pracovišti odbíhá ukojit své touhy na toaletu, případně se vzruší i na místech, na kterých by to běžně fungujícího člověka ani nenapadlo, třeba v obchodě, na poradě, v autě při cestě z práce atd., není to zcela v normě.

Hypersexualita může mít velkou souvislost s genetikou. Jinými slovy, byl-li jeden z rodičů sexuálně aktivní více, než je běžné, s velkou pravděpodobností tuto vlastnost podědí i jeho potomci.

Jak se hypersexualita léčí?

Většině pacientů postačí psychoterapie, kde dostanou možnost ventilovat svoje pocity, ale také se naučí kontrolovat své sexuální pudy. Ve složitějších případech se přistupuje k nasazení antidepresiv, má-li na svědomí přehnané choutky vyšší hladina hormonů, nasadí lékař hormonální léčbu, při které jsou použity takzvané antiandrogeny, které potlačí tvorbu hormonu zodpovědného za sexuální touhu.

Pomocníci při problémech s usínáním

Brokolice se sýrovým krémem

Brokolice se sýrovým krémem

7 hlasů
25min 406 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Doráda na cibuli

11 hlasů
1h a 5min 439kJ 350 Kč

Doráda neboli pražma pečená na cibuli.

Cizrna s rajčaty

14 hlasů
40min 622kJ 90 Kč

Cizrnu můžete podávat jako hlavní chod s rýží.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více