Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Závislost na sexu: Co je ještě normální a kdy začít situaci řešit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

8. 8. 2019 | Sex a vztahy

Milování je příjemnou záležitostí v životě každého člověka, a koho nebaví, má problém. Potíž ale nastává i v okamžiku, kdy se nacházíte na opačné straně mince, tedy bez sexu nedokážete přežívat.

Nymfomanie v historii

Hypersexualita mužů byla odpradávna považována za zcela normální jev. Postihovala-li přehnaná touha po sexu ženu, měla v minulosti velký problém. Takové chování nebylo u žen považováno za vhodné, ani přirozené a byl to často důvod k ledovým koupelím, pouštění žilou nebo dokonce k upálení. Dnešní doba je k nymfomanům poněkud shovívavější a řeší se většinou formou terapie.

Co je moc a co je příliš?

Míra sexuální touhy je skutečně individuální záležitost. Za nymfomany jsou považováni ti, kterým jejich apetit nabourává běžný život. Nymfomani často vyhledávají více sexuálních partnerů. Doma totiž dostatečně uspokojeni nebývají. Že mají problém, si zprvu nepřipouští zejména jejich partneři, který svůj záletnický protějšek hodnotí jako obyčejného nevěrníka. Ale co hůř, často o svém problému nevědí ani ti, kteří jím trpí.

Je skutečně těžké odhadnout, zda se v konkrétním případě jedná o poruchu či jen nadmíru sexuálního apetitu. Jestliže ale není člověk schopen například pracovat a i na pracovišti odbíhá ukojit své touhy na toaletu, případně se vzruší i na místech, na kterých by to běžně fungujícího člověka ani nenapadlo, třeba v obchodě, na poradě, v autě při cestě z práce atd., není to zcela v normě.

Hypersexualita může mít velkou souvislost s genetikou. Jinými slovy, byl-li jeden z rodičů sexuálně aktivní více, než je běžné, s velkou pravděpodobností tuto vlastnost podědí i jeho potomci.

Jak se hypersexualita léčí?

Většině pacientů postačí psychoterapie, kde dostanou možnost ventilovat svoje pocity, ale také se naučí kontrolovat své sexuální pudy. Ve složitějších případech se přistupuje k nasazení antidepresiv, má-li na svědomí přehnané choutky vyšší hladina hormonů, nasadí lékař hormonální léčbu, při které jsou použity takzvané antiandrogeny, které potlačí tvorbu hormonu zodpovědného za sexuální touhu.

Ženské libido po svatbě klesá, mužské zůstává pořád vysoké

Ryba s harissou

Ryba s harissou

14 hlasů
40min 320 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Luštěniny se zelím

11 hlasů
1h a 10min 348kJ 75 Kč

Nebojte se neobvyklé kombinace zelí a luštěnin a ochut...

Grilované vepřové kotlety s borůvkovou omáčkou

12 hlasů
40min 535kJ 155 Kč

Borůvky lze použít nejen do koláčů a k přípravě dezert...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více