Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

S věkem roste kvalita sexuálního prožitku u obou pohlaví

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

05.09.2019 | Sex a vztahy

Sex je pro obě pohlaví ve vyšším věku příjemnější než v mládí. Dalo by se tak říci, že kvantitu mládí nahrazuje kvalita stáří. Vyplývá to z nového sexuologického průzkumu, jehož výsledky nejsou překvapující v případě žen. U nich se dlouhodobě ví, že schopnost dosáhnout orgasmu a užít si sex se zvyšuje s věkem.

Sex po čtyřicítce

U mužů to trochu překvapením je. Protože po čtyřicítce má problémy s erekcí určitého stupně každý druhý muž. Nicméně podle nejnovějšího výzkumu si sex užívá – v případě mužů i žen – více osob po pětašedesátce než do čtyřiadvaceti let.

Jako velmi kvalitní a uspokojivý hodnotí svůj sexuální život tři čtvrtiny seniorů, zatímco ve věkové skupině do čtyřiadvaceti let je to osmapadesát procent.

Z průzkumu společnosti YouGov, do něhož byly zapojeny čtyři tisíce dospělých, dále vyplývá, že sex odmítne partnerovi šestapadesát procent žen, ale partnerce jen devět procent mužů.

„Je zřejmé, že s věkem roste schopnost sex si vychutnat a užít bez ohledu na pohlaví,“ tvrdí autoři.

Senioři dávají přednost orálnímu sexu

Sexuologové z Michiganu také nedávno zjistili, že senioři provozující orální sex patří k nejspokojenějším starým osobám v populaci. Když se přitom hovoří o orálním sexu, většinou si lidé představují velmi mladou partnerskou dvojici, málokdo vidí své rodiče nebo prarodiče. A to kvůli předsudkům, které panují a které podporuje i věda a výzkum. Když se zabývá sexualitou seniorů, většinou zkoumá spíš dysfunkce, nikoli jejich aktivní pohlavní život. Přitom mnozí senioři jsou sexuálně aktivní do konce života. Právě orální sex je přitom pro ně nejvhodnější praktikou a senioři věnující se orálnímu sexu patří mezi ty šťastnější.

Jak totiž muži i ženy stárnou, fyziologicky se u nich zhoršuje schopnost souložit. Muži přicházejí o dokonale pevnou erekci, ženy trpí vysýchavostí vagíny. Ale orálně lze oba partnery uspokojit, aniž jsou tyto potíže překážkou.

Z různých průzkumů po celém světě vyplývá, že orální sex má rád každý čtvrtý senior. A výzkumy také naznačují, že senioři, kteří se orálnímu sexu věnují, jsou se svým sexuálním životem, partnerstvím i celkovou duševní pohodou mnohem spokojenější. Orální sex je totiž ve srovnání se souloží spolehlivější metoda k dosažení orgasmu u seniorů obou pohlaví.

Naopak studie zabývající se mladými hovoří o tom, že orální sex nemá u nich tak pozitivní vliv jako soulož. Ale to zřejmě plyne z faktu, že většina z nich se souloží problém nemá.

„Zajímavé je, že jsme zjistili, že muži poskytující orální uspokojení ženě hodnotí svou celkovou duševní pohodu lépe, zčásti proto, že je jejich partnerka ve vztahu spokojenější,“ tvrdí autoři Michigan State University.

Ženské libido po svatbě klesá, mužské zůstává pořád vysoké

Hovězí nudličky s kešu oříšky

Hovězí nudličky s kešu oříšky

14 hlasů
35min 1350 kJ 390 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečená vepřová panenka

16 hlasů
55min 729kJ 168 Kč

Vepřová panenka zapečená se sýrem.

Bůčková roláda

17 hlasů
2h a 0min 1052kJ 155 Kč

Roláda plněná mletým masem a žampióny.

Poradny

Bude mi končit RD a RP, na co mám nárok?

Dobrý den,je zapotřebí rozlišovat mezi rodičovskou dovolenou a čerpáním rodičovksého příspěvku - ... Více

Mohu během neplaceného volna mít jiné zaměstnání?

Dobrý den,ano, během čerpání neplaceného volna můžete začít pracovat pro jiného zaměstnavatele na... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více