Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jen čtvrtina žen dosahuje pravidelně orgasmu. Většinou kvůli neschopnosti se uvolnit

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

23.11.2019 | Sex a vztahy

Jen čtvrtina žen pravidelně dosahuje orgasmu během soulože do vagíny. To je více než trojnásobně méně než v případě mužů. Proč jsou ženy při dosahování orgasmu tak málo úspěšné, se sexuologové snaží zjistit řadu let. Nové výzkumy přitom naznačují, že nejčastějším důvodem je to, že nedokážou zklidnit svou mysl, uvolnit se a naladit se na pouhou rozkoš. Pokud se ženy dokážou před sexem uklidnit, zpřítomnit své vnímání, pravděpodobnost vyvrcholení se výrazně zvýší.

Zaznělo to na konferenci Společnosti pro vědecký výzkum sexuality. Opírají se o data finského sociologa Osmy Kontuly, který se zabýval orgasmem mužů a žen v roce 2018. Z jeho výzkumu vyplývá, že většina žen majících potíže s vyvrcholením tvrdí, že nedokáže zklidnit mysl a soustředit se jen na sex samotný. Být v přítomném okamžiku a plně si užívat rozkoš.

A to není jediný důvod

Dalšími důvody jsou snížené sebevědomí, vedlejší účinky léků, nedostatek stimulace klitorisu a odlišné potřeby, než jaké má jejich sexuální partner.

Za všechno může mozek

Protože je hlavním sexuálním orgánem člověka mozek, hraje právě zklidnění některých jeho center významnou roli. Musí se zklidnit centra myšlení a paměti, ale naopak plně aktivovat centra vnímání fyzických doteků, zpracování emocí a sexuální centra. Jenže protože je koncový mozek řídící myšlení, paměť a rozhodování nadřazen centrům rozkoše, často dochází k tomu, že aktivita koncového mozku naruší vnímání sexuálního dráždění, a tedy i dosažení orgasmu.

Každý pátý vousáč je tak posedlý porostem na bradě, že by...

Kokosové krevetky

Kokosové krevetky

16 hlasů
20min 279 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuře s citrónovou trávou

11 hlasů
35min 707kJ 150 Kč

Kousky kuřecího masa s vůní citrónů.

Husa pečená s hruškami

5 hlasů
3h a 20min 633kJ 200 Kč

Chutný recept na husu s hruškami.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více