Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jen čtvrtina žen dosahuje pravidelně orgasmu. Většinou kvůli neschopnosti se uvolnit

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

23.11.2019 | Sex a vztahy

Jen čtvrtina žen pravidelně dosahuje orgasmu během soulože do vagíny. To je více než trojnásobně méně než v případě mužů. Proč jsou ženy při dosahování orgasmu tak málo úspěšné, se sexuologové snaží zjistit řadu let. Nové výzkumy přitom naznačují, že nejčastějším důvodem je to, že nedokážou zklidnit svou mysl, uvolnit se a naladit se na pouhou rozkoš. Pokud se ženy dokážou před sexem uklidnit, zpřítomnit své vnímání, pravděpodobnost vyvrcholení se výrazně zvýší.

Zaznělo to na konferenci Společnosti pro vědecký výzkum sexuality. Opírají se o data finského sociologa Osmy Kontuly, který se zabýval orgasmem mužů a žen v roce 2018. Z jeho výzkumu vyplývá, že většina žen majících potíže s vyvrcholením tvrdí, že nedokáže zklidnit mysl a soustředit se jen na sex samotný. Být v přítomném okamžiku a plně si užívat rozkoš.

A to není jediný důvod

Dalšími důvody jsou snížené sebevědomí, vedlejší účinky léků, nedostatek stimulace klitorisu a odlišné potřeby, než jaké má jejich sexuální partner.

Za všechno může mozek

Protože je hlavním sexuálním orgánem člověka mozek, hraje právě zklidnění některých jeho center významnou roli. Musí se zklidnit centra myšlení a paměti, ale naopak plně aktivovat centra vnímání fyzických doteků, zpracování emocí a sexuální centra. Jenže protože je koncový mozek řídící myšlení, paměť a rozhodování nadřazen centrům rozkoše, často dochází k tomu, že aktivita koncového mozku naruší vnímání sexuálního dráždění, a tedy i dosažení orgasmu.

Varovné signály nespokojenosti těla

Losos na kari

Losos na kari

6 hlasů
50min 744 kJ 189 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Chřest s kuřecím masem

4 hlasy
60min 1279kJ 140 Kč

Kuřecí maso s chřestem a anglickou slaninou.

Vepřové kotlety s houbami

1 hlas
1h a 20min 654kJ 200 Kč

Vepřové kotlety s jemnou houbovou omáčkou.

Poradny

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Chci bydlet sama s dětmi, dostanu příspěvek na bydlení?

Dbrý den, Karolíno,na příspěvek na bydlení má nárok vlastník či nájemce bytu/domu, ve kterém má t... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více