Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dvě třetiny lidí provozují sexting bez očekávání, že dojde k sexu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

06.12.2019 | Sex a vztahy

Sexting se stal běžnou součástí seznamování a vztahů. Posílání erotických fotek, videí či textů prostřednictvím chytrého telefonu se účastní všechny věkové skupiny. Psychologové se pokusili zjistit, co lidi k tomuto chování motivuje. Očekávali, že to bude především sex. Tedy že sexting bude předehrou či komunikačním kanálem vedoucím k sexu. Výsledky vás překvapí!

Tým z Texas Tech University zkoumal skupinu osob ve věku osmnáct až devětašedesát let. V dotazníkovém šetření u nich zkoumal sexting a motivaci k tomuto chování. Z výsledků pak vyšly tři hlavní důvody, které byly stejně častou motivací.

Sex na prvním místě

První motivací je sex. Posílání soukromých erotických médií slouží jako předehra a usnadnění dosažení pohlavního styku. Zatímco ještě před pár lety výraz sexting prakticky ani neexistoval (ostatně před vynálezem mobilních telefonů ani existovat nemohl), dnes je jasné, že se této zábavě věnuje většina dospělých, kteří mají partnera či partnerku (milence či milenku). Dokonce se to týká až 80 % dospělých!

Upevnění vztahu

Druhým důvodem, stejně častým, bylo upevnění vztahu, ujištění se ve vztahu, upevnění své pozice v něm a podpora citové vazby s partnerem. To je motiv nesexuální, ačkoli se týká sexuálního partnera. Podle psychologů posílání erotických obrázků a textových zpráv prostřednictvím mobilu či počítače může skutečně vztah upevnit a přinést spokojenější sexuální život.

Ale pozor! Příliš mnoho sextingu škodí jako ostatně nadbytek všeho. Lidé provozující sexting pravidelně se častěji hádají a jsou horší partneři v dlouhodobém měřítku.

Peníze

Třetím motivem, opět stejně častým jako předchozí dva, byla snaha získat něco hodnotného nesexuální povahy výměnou za své vlastní erotické obrázky či videa. Tedy odesílatel fotek svých genitálií či záběrů masturbace apod. chce za tyto materiály něco pro sebe – peníze, večeři, drahé dárky apod. Opět jde o výhody nesexuální povahy.

Jaký je závěr?

Z výsledků této studie vyplívá pozoruhodný závěr. „Bylo dost překvapující, že dvě třetiny jedinců, které se věnují sextingu, to nedělají kvůli sexu,“ tvrdí jedna z autorů psycholožka Kassidy Cox.

„Protože se sexting stává akceptovanější metodou komunikace sexuální touhy jedince, chtěli jsme podtrhnout, jak dospělí používají toto chování ve svých vztazích. Tato studie nám říká, že sexting mezi dospělými je evolucí toho, jak jsme komunikovali svou sexuální touhu partnerům v minulosti. Lidé v minulosti psali milostné básně a erotické dopisy, pak se mnohem více prosadila fotografie, partneři se nechávali eroticky nafotit pro své protějšky,“ míní další z autorů docent Joseph M. Currin.

Každý pátý vousáč je tak posedlý porostem na bradě, že by...

Kachní prsa se šalotkou

Kachní prsa se šalotkou

0 hlasů
1h a 25min 272 kJ 350 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Masové knedlíčky s kapary

9 hlasů
60min 557kJ 85 Kč

Knedlíčky z mletého drůbežího masa s kapary a petrželk...

Avokádový salát

8 hlasů
15min 644kJ 45 Kč

Velmi rychlý a jednoduchý ovocný salát.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více