Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Laškovné otevírání a zavírání očí při sexu

29. 5. 2020 | Sex a vztahy

Zavazovat si oči při milování patří k běžným praxím. Je to chlípné a vzrušující. Jenže každý na to není. Jste spíš pro otevřený oční kontakt? Pak porovnejte výhody i nevýhody obou způsobů laškování. Můžete si s nimi krásně pohrávat!

Anglický romanopisec Gilbert Keith Chesterton kdysi řekl, že mezi okem a srdcem existuje cesta, která nevede přes rozum. A měl pravdu. Při romantické komunikaci je oční kontakt nesmírně důležitý. V mozku se začne produkovat hormon dopamin, tedy hormon štěstí. Snad i proto na sebe zamilovaní lidé tak dlouho zírají. Jakmile se ale přesunou do ložnice, všechno je jinak. Když nastupuje orgasmus, většina milenců oči zavírá. Je to dobře? A proč je někdo radši nechává otevřené?

Chci tě vnímat všemi smysly

Vědci ze švýcarské Ženevské univerzity hlásají, že delší pohledy se jednoznačně považují za projev zájmu. Podle nich oční kontakt představuje jeden z nejspolehlivějších znaků lásky a chtíče mezi jedinci. Pokud se tedy čerstvě zamilovaní mazlí, pravděpodobně se navzájem sledují. Jsou teprve na začátku, jeden druhého se nemůže nabažit a pohledy v nich probouzejí sounáležitost. V pořádku, příroda to zařídila dobře. Jenže když dojde přímo na sex, karta se obvykle obrací.

Roli hraje i aktuální osobní rozpoložení

Jste v tom nejlepším a najednou máte chuť uzavřít se do sebe a vychutnat si rozkoš bez okolních rušivých vlivů. Přivřete oči a užíváte si stimulaci celého těla. Vlastně by vám nevadilo použít i zaslepující masku. Jak chlípné. A přirozené! Evidentně je snazší věnovat pozornost fyzickým pocitům, když se oči coby jeden ze základních lidských smyslů vyřadí. Vyloženě špatná tedy není ani jedna z variant. Záleží, co vám dělá dobře a jak se cítíte. Oba dva způsoby milování mají něco do sebe.

Proč se dívat?

Nechat oči otevřené je důležité zvlášť pro muže, kteří patří k vizuálně zaměřeným tvorům. Oni vyloženě potřebují sledovat, co dělají a jakým způsobem na to partnerka reaguje. Při zasouvání penisu do pochvy touží vidět, jak si milenku podmaňují. A v podstatě to do jisté míry platí i u žen. Je příjemné přímo vnímat, jak muž pod vašima rukama taje. Pohled z očí do očí pak prohlubuje vzájemné partnerské pouto.

Proč se nedívat?

Jakmile si oči zavážete šátkem, sex se stává šťavnatější. Neschopnost vidět protějšek odstraňuje zábrany, a pochopitelně platí, že vypnutí jednoho ze smyslů zesiluje ty ostatní. Chce to však mít důvěru v milence a schopnost se mu plně oddat (být submisivní). Vyzkoušejte si, v čem se cítíte lépe a věřte, že bez ohledu na podrobnosti těchto důvodů je zřejmé, že spojení mezi očním kontaktem a sexuální touhou je mnohostranné a závisí na různých okolnostech. Taky nikdo neříkal, že sex není rozmanitý!

Smyslné pracovní profese dle seznamky

Kuřecí špízy naložené v medu

Kuřecí špízy naložené v medu

8 hlasů
50min 687 kJ 77 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Voňavá kuřecí stehna

11 hlasů
55min 726kJ 120 Kč

Jednoduchá příprava kuřecích stehen s vůní máty.

Zapečené mleté maso s tymiánem

14 hlasů
1h a 5min 1007kJ 120 Kč

Recept „vše v jednom“.

Poradny

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více