Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Za podrážděností partnera může stát nedostatek testosteronu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

28.06.2020 | Sex a vztahy

Máte doma trochu dusno, protože náladovost protějšku už přesahuje všechny meze? Je docela možné, že jeho emoční nestabilitu způsobuje úbytek testosteronu. Situaci napraví večeře ze správných surovin nebo sex!

Testosteron je nejdůležitější mužský hormon, který vzniká v pohlavních žlázách a v buňkách nadledvin. Ačkoli si ho většina lidí spojuje se svalnatým tělem a famózními erotickými výkony, jeho působení dalece překračuje hranice ložnice i posilovny. Co všechno na něm závisí a kdy vašemu partnerovi začne chybět?

Látka, která dělá muže mužem

Testosteron, možná k vašemu údivu, ovlivňuje řadu tělesných pochodů a funkcí. Kromě jeho nesporného vlivu na sexuální apetit a kvalitní erekci je tu ještě jeho schopnost bránit tělo proti špatné náladě. Zároveň dodává energii, zatímco stimuluje bojovnost, odvahu, touhu po úspěchu i chuť riskovat. Výrazně působí také na centrální nervovou soustavu a poznávací funkce. Slouží také jako prevence osteoporózy, udržuje charakter ochlupení a zasahuje do spalování podkožního tuku. Stejně jako do plodnosti, pochopitelně. Jak a čím se projeví jeho snížená hladina?

Varovné signály, které ztrpčují společné soužití

Pánům začíná klesat testosteron od 30 let, a to přibližně o jedno procento ročně, praví američtí vědci  z Harvardovy univerzity. Podle nich tento stav doprovází únava, podrážděnost, pokles libida i úbytek svalové hmoty. Dále pak nespavost, oslabení paměti, zvýšené pocení a snížená empatie. Pokud si říkáte, že tenhle popis až nebezpečně připomíná váš protějšek, je nejvyšší čas na léčbu. A můžete se jí chopit vy sama!

Udělejte něco dobrého k jídlu

Lví podíl na úrovni jmenovaného hormonu má správná strava. Zařiďte, aby se na vašem stole více objevovaly zdravé tuky, které jeho produkci podporují. Jejich bohatým zdrojem jsou kupříkladu ořechy a semínka, avokádo, kokosový i olivový olej, plnotučné mléčné výrobky, tučné ryby, hovězí maso a vejce. Nezapomínejte ani na bílkoviny.

Vyspěte se s ním

Testosteron a sex jsou úzce propojeny. Prokázala to jistá studie, jež se zaměřila na jeho množství ve slinách 44 dobrovolníků, kteří navštívili erotický klub. U těch, kteří v něm prožili pohlavní styk, bylo zaznamenáno navýšení o 72 procent. A jak dopadli respondenti, co se jen dívali? Vzrůst o pouhých 11 procent! Je tedy nad slunce jasné, že fyzickým projevem lásky se vůbec nic nezkazí. A čím častější bude, tím pochopitelně lépe.

Jistota vztahu plného štěstí

Zelí zapečené s mletým masem

Zelí zapečené s mletým masem

10 hlasů
1h a 15min 669 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hermelín s ananasem

18 hlasů
25min 1246kJ 35 Kč

Smažená rychlovka, kterou určitě znáte. V tomto recept...

Plněné palačinky

15 hlasů
1h a 20min 517kJ 130 Kč

Palačinky plněné kuřecím masem a houbami.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více