Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Milostný život s narozením dětí nekončí

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

2. 7. 2020 | Sex a vztahy

Málo času jeden pro druhého, nedostatek spánku, ale za to neustálá únava, velká manželská postel, ve které spí i děti – existuje hodně důvodů, co rodičům ztěžuje pravidelný sex. A někteří dokonce od narození jejich ratolesti ještě sex neměli!

Dobře – nemá cenu si nic nalhávat. Váš sexuální život po narození dítěte ještě dlouho nebude takový jako předtím. Nakonec buď jste pořád unavení, nebo se bojíte, že někdo vejde v ten nejnevhodnější okamžik nebo že se dítě těsně před vaším vyvrcholením vzbudí s pláčem z noční můry. To ale nejsou důvody, proč sex po narození dětí odložit k ledu. Sex je jednoduše nedílnou součástí dobře fungujícího vztahu.

Nečekejte příliš dlouho

V principu můžete mít styk hned po porodu, ale nebyl by moc příjemný a navíc existuje i možnost infekce. Ovšem nejpozději dva měsíce po porodu by měly být rány zhojeny a všechno zase v pořádku a prvnímu sexu po porodu tak opravdu už nic nestojí v cestě. Čím déle budete sex oddalovat, tím větší budou nakonec vaše zábrany a o to těžší to pro vás bude.

Plánujte si čas jeden pro druhého

Jedna z příčin nedostatku sexu je čas. Po narození dětí už netrávíte tolik času jako pár a to je potřeba změnit. Plánujte si věci, které budou jen pro vás dva. Nemusí to být romantické večery, úplně může stačit, když si, až děti usnou, sednete spolu na gauč. Zkuste se vidět zase jako dva milující se lidi, ne jako máma a táta.

Randěte

Chuť, která přijde spontánně z minuty na minutu, se párům většinou ve shonu každodenních povinností vyhýbá. Aby to šlo jednodušeji a bez tlaku, naplánujte si pravidelná rande. Alespoň jednou za měsíc si zařiďte hlídání a běžte se někam najíst, do kina nebo do divadla. Prostě buďte spolu tím romantickým způsobem. A po dvou skleničkách vína bude i atmosféra mnohem uvolněnější.

Nejdůležitější na konec

Pokud vám v sexu zabraňuje strach z toho, co by se mohlo přihodit, snažte se ho eliminovat. Dveře do ložnice můžete zamykat, pokud se bojíte, že by vás mohly děti překvapit v nechtěném okamžiku. Zároveň naučte děti spát ve své posteli. Zabraňte tomu, aby chodily do postele k vám. Zvykejte svoje děti na to, že je čas od času může hlídat i někdo jiný, prarodiče nebo chůva, abyste také mohli někdy něco podniknout jenom vy dva spolu.

Jóga vylepší vaše postelové umění

Kuřecí kostky s brokolicí

Kuřecí kostky s brokolicí

2 hlasy
1h a 20min 688 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapečená růžičková kapusta

7 hlasů
1h a 10min 524kJ 60 Kč

Recept na růžičkovou kapustu zapečenou s bramborami.

Žlutá čočková polévka

1 hlas
50min 194kJ 85 Kč

Žlutá čočka je výživná luštěnina a hodí se do každého zdr...

Poradny

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Nezapočítali mi dobu studia pro nárok na PPM, co dělat?

Dobrý den, Terezo,podle § 32 odst. 4 zákona o nemocenském pojištění se do doby účasti na pojištěn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více