Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

I v oblasti intimity je prostor pro zelenou cestu zvanou ekologie

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

12.07.2020 | Sex a vztahy

Třídíte odpad, vyhýbáte se plastům a svoji stopu na Zemi se snažíte co nejvíce zmenšit. Víte ale, že existují „zelené“ alternativy nejen pro menstruační pomůcky, ale i pro erotické hračky nebo dokonce v oblasti plánovaného rodičovství?

Kupujeme bio potraviny, nákupy už nenosíme v plastových taškách, zubní pastu nebo šampon používáme samozřejmě jenom přírodní a kávu s sebou si kupujeme zásadně do vlastních kelímků pro opakované použití… V poslední době cítí stále více lidí zodpovědnost za životní prostředí. A to je moc dobře! Ale v intimním životě není tahle odpovědnost úplně v popředí našeho zájmu. A přitom existuje tolik skvělých ekologických alternativ pro menstruační potřeby, sexuální život i plánované rodičovství, aniž byste se museli vzdát pohodlí nebo zábavy. 

Menstruační kalíšek

Ačkoli se cena tamponu v posledních letech snížila, přepočteno na roky, kdy je budete používat, jsou stále ještě velmi drahý luxus. Nejenom výrazně levnější, ale i mnohem ekologičtější, zdravější a pohodlnější jsou menstruační kalíšky. Vyrobeny jsou převážně z lékařského silikonu, nevysušují sliznici tak jako tampony a také nezpůsobují žádné infekce. Malé kalíšky můžete používat roky, tak nejenže snížíte svoji odpadovou stopu, ale přepočtete-li si pořizovací cenu na počet použití, dostanete se na směšnou částku. Kalíšky seženete na trhu od mnoha výrobců a v různých velikostech i barevných provedeních, takže si určitě vyberete.

Látkové menstruační a slipové vložky

Kdo raději používá během periody vložky nebo se nechce vzdát pocitu svěžesti se slipovými vložkami, najde i pro sebe udržitelné alternativy. Vložky z látky jsou ušité hlavně z bio bavlny a můžete je nosit mnoho let.

Ovulační testy

Pokud se snažíte otěhotnět, máte několik možností, jak tomu pomoci. Vedle metody bazální teploty, kdy si každé ráno měříte tělesnou teplotu, jsou velmi rozšířené i ovulační testy, které měří takzvaný luteinizační hormon v moči. A ten se musí měřit v určitou dobu cyklu každý den, takže vzniká celá hromada odpadu. Ekologičtější varianta jsou ovulační monitory, kdy uživatelky denně dýchají 60 vteřin do přístroje, aby bylo možné změřit plodnost. Bohužel momentálně jediný výrobek na trhu, rakouský breathe ilo, není zatím v Čechách dostupný.

Kondomy

Pro ochranu před sexuálně přenosnými nemocemi jsou kondomy stále nejlepší volbou. Ale i tady se vyplatí přejít na zelenou. Už v roce 2010 bylo veřejně publikováno, že některé výrobky obsahují zdravotně závadné látky jako alergie způsobující latex nebo potenciálně rakovinotvorný nitrosamin.  Kromě toho se kaučuk, ze kterého se kondomy vyrábějí, často těží za velmi špatných pracovních podmínek a bez ohledu na životní prostředí. Takže je dobře, že na trhu najdete i takové výrobky, které jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, u kterého škodlivé látky nenajdete, a splňují podmínky fair trade výrobku.

Erotické hračky

Udržitelnost přišla na řadu i v posteli. Hračky z plastu, které obsahovaly změkčovače a jiné chemikálie jako fenol nebo nikl, už raději v oblasti nejcitlivějších partií používat nechceme. Místo toho už existují dilda a vibrátory ze dřeva, skla nebo kamene – naprosto bez škodlivých látek a hypoalergenní. A abyste si potěšení užili ještě více, najdete na trhu i celou řadu bio lubrikačních gelů. Jsou vyrobeny na přírodní bázi, voděodolné, a navíc obsahují další rostlinné látky, jako třeba aloe vera pro ještě lepší péči. 

Masáž prostaty je cestou k explozivnímu orgasmu

Brokolicová polévka s čedarem

Brokolicová polévka s čedarem

15 hlasů
55min 318 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pražmy pečené v troubě

12 hlasů
60min 424kJ 350 Kč

Recept na pražmy pečené s bramborami a paprikou.

Jehněčí s hruškou

7 hlasů
1h a 35min 872kJ 244 Kč

Jehněčí kotletky s příchutí hrušek a kokosu.

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více