Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Štěstí ve vztahu je dobré podpořit rychlou hrou

28.07.2020 | Sex a vztahy

Trpí váš vztah vinou práce, péče o děti, stresu nebo nudy? Pak si spolu trochu pohrajte a oprašte jiskru mezi vámi. Účinně a zároveň velmi jednoduše předejdete nedorozuměním i nevěrám!

Hry nejsou jenom pro děti. Třeba ty deskové oprašují mozkové funkce, jsou tedy metodou kognitivního tréninku. Leckteré sexuální hry zase umožňují být někým jiným. Ne nadarmo se říká, že kdo si hraje, nezlobí. A znáte metodu, která podporuje párové štěstí? Trvá jen chviličku a maximálně si ji užijete – se zárukou! Doporučuje ji totiž sexuální koučka Betty Martin z amerického Washingtonu.

Jen tak být a nic neřešit

Jejím cílem je narušit stereotyp a trochu vystoupit ze své zóny pohodlí. Hra přitom pomáhá zvyšovat povědomí o smyslovém vnímání. Nesoustředí se jen na samotný sex, ale budování intimity. Co vyžaduje? Erotické pomůcky, manuály a ani certifikovaného odborníka rozhodně potřebovat nebudete. Stačí, když si jako pár slíbíte, že si na sebe najdete trochu času. Kolik konkrétně? Všechno stihnete ještě předtím, než v televizi začnou dávat hlavní zprávy. Nebo klidně až po večerním filmu.

Každý dvakrát

Hra se hraje na 4 kola, z nichž každé trvá 3 minuty. Celkem se tedy jedná o 12 minut, které se snadno dají považovat za jakýsi ozdravný partnerský rituál, jehož základní myšlenkou je dotyk. Sáhněte na svého partnera, masírujte mu krk, jemně ho poškrábejte na temeni, zajeďte prsty do vlasů, něžně přejíždějte po jeho stehnech. Dělejte cokoli, co je vám příjemné a takto vydržte 3 minuty. Pak se vyměňte. On je vysílač, vy zase přijímač. Dotyk je negenitální, proto rozkroky vynechte a pouze se smyslně podněcujte. Během „rituální tříminutovky“ lze slovně komunikovat, to už záleží na vás. Celý proces opakujte.

Láskyplný koktejl plný pohody

Podle koučky Betty Martin právě tahle hra pomáhá párům vymanit se z koloběhu běžného života a poukazuje na lásku, něhu a touhy v nesexuálním kontextu. Účastníci mají možnost všímat si jeden druhého a opětovně si připomenout, jaké to je, když se jejich oči setkají, ruce spojí, těla dotýkají. Uvolní se dopamin, dopamin, norepinefrin a oxytocin, což je jedině dobře. Uvedené hormony přispívají k duševní pohodě a podporují partnerské pouto.

Hru praktikujte podle svých možností, i jednou týdně je lepší než nic. Pakliže si však pro ni vyhradíte víc prostoru, uděláte jedině dobře. Dohodněte se, že si po 14 dnech dáte pauzu a zase se k ní vraťte.

Jóga vylepší vaše postelové umění

Guláš s telecím masem

Guláš s telecím masem

11 hlasů
1h a 10min 437 kJ 115 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pečená telecí játra

15 hlasů
55min 554kJ 121 Kč

Recept na pečená telecí játra s jablky.

Polévka z manga a mrkve

19 hlasů
35min 318kJ 95 Kč

Zajímavá kombinace manga a mrkve v receptu na rychlou ...

Poradny

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více