Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sílu orgasmu ovlivňuje mozek

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

23.07.2020 | Sex a vztahy

Je pro vás ženský orgasmus záhadou? Podle dostupných studií existují věci, které ho mohou ovlivnit. Víte, čím svůj orgasmus oslabujete, a čím ho naopak můžete posílit?

Co pomáhá ženám dosáhnout sexuálního vyvrcholení a co jim v tom brání? Věda přináší vytoužené odpovědi.

Vztah

Sice sex na jednu noc zní sexy a divoce, ale vaše šance na orgasmus se zvětšují, čím déle máte pevný vztah. Vědci z univerzity na Floridě se ptali tisíce žen ve věku mezi 18 a 71 lety na jejich sexuální život za poslední rok. Výsledkem bylo, že ženy měly orgasmus o 15 % častěji, pokud měly sex se svým stálým partnerem, než pokud se jednalo jen o „jednorázovku“.

Sextovky

Studie zveřejněná v časopise Computers and Human Behaviour dokazuje, že páry, které si posílají erotické textové zprávy, více dosahují sexuálního uspokojení, než ty, které si pošlou tak maximálně nákupní seznam přes WhatsApp. Specialistka na sexuální zdraví Dr. Deborah Lee vysvětluje, že důvodem je fakt, že sexuální vzrušení začíná v mozku, ne v těle. 

Alkohol

Je známo, že alkohol ochabuje mužovu schopnost. Ale ani ženám drinky moc nepomáhají. Studie, která byla zveřejněna v časopise The Journal of Sex Research, dokázala, že čím delší dobu potřebují ženy k orgasmu, tím více alkoholu mají v krvi. Vědci si to vysvětlují takto: alkohol snižuje sexuální reakce, které normálně vyvolávají dotyky a hlazení. Kromě toho dehydratuje tělo a pocit sucha obecně není v sexu zrovna žádoucí.

Mazlení

Mnozí lidé se domnívají, že nejlepší cestou k vyvrcholení je předehra. Ale ve skutečnosti je to naprosto neškodné mazlení. Studie v časopise Hormones and Behavior prokázaly, že mazlení samotné stačí k tomu, aby tělo začalo vylučovat dva důležité hormony: testosteron a oxytocin. Tahle kombinace je to nejlepší, co vás může s ohledem na ženský orgasmus potkat. Protože testosteron zesiluje tělesné vnímání v intimní oblasti a oxytocin podporuje pocity rozkoše a vyvolává intenzivnější orgasmus.

Ranní sex

Ranní ptáče nejenže dál doskáče, ale zajistí i lepší orgasmus. Sex při východu slunce totiž vedet k rychlejšímu a výbušnějšímu orgasmu. Jak se ráno začíná rozednívat, stoupá i hladina testosteronu u žen. To má pomoci s probuzením, ale zároveň posiluje i náš sexuální chtíč. A další předností ranního sexu – problémy včerejšího dne jsme zaspali a nové ještě nejsou. Takže ráno není náš mozek (za normálních okolností) zatížený negativními věcmi a my se můžeme zcela oddávat tělesnému potěšení.

Ostatně i u mužů stoupá hladina testosteronu mezi 6. a 9. hodinou ranní, což má pozitivní vliv na erekci. A i z toho nakonec profitují ženy.

Vzdělání

Co má vzdělání společného s milostným životem? Tak tomu přišli vědci na kloub a svoje výsledky zveřejnili v „Journal of Sex Research“. Údajně to znamená, že ženy s ukončeným vzděláním mají orgasmus častěji. Vysvětlení bohužel vědci neposkytli, jen samé spekulace. Tak třeba vycházejí z toho, že vzdělané ženy lépe vědí, co chtějí a více rozumějí svému tělu.

Cyklus

Ženský cyklus je kolotoč hormonů. Jednou je to pro orgasmus dobré, jindy právě naopak. Krátce před periodou nebo během ní není úplně nejsnadnější dosáhnout orgasmu, naopak před ovulací je to hračka. Den před ovulací je hladina testosteronu a estrogenu nejvýše a stejně i vaše libido. Kromě toho je vaše intimní oblast mnohem více prokrvena a to k orgasmu také napomáhá.

Jóga vylepší vaše postelové umění

Vepřové maso dušené s jablky

Vepřové maso dušené s jablky

11 hlasů
1h a 5min 518 kJ 290 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Brokolicová polévka s těstovinou

19 hlasů
50min 351kJ 75 Kč

Skvělá polévka pro celou rodinu.

Plněné rybí filé

0 hlasů
1h a 15min 139kJ 290 Kč

Rybí filé plněné zeleninovou směsí se sýrem. Zdravý,ch...

Poradny

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více