Zachumlejte se do teplého podzimního koření

Chladnější a kratší dny si žádají to správné pohoštění. Do jídel i nápojů přidávejte koření, díky kterému pozvednete svoji tělesnou teplotu i sexuální touhu!

Průměrné denní teploty v měsíci září se pohybují v rozmezí 19 až 23 °C, v odpoledních maximech 25 °C. Léto už je pochopitelně za námi a podzim před námi. Zahřejte se kořením s léčivými účinky, které zároveň stimuluje libido!

Čisticí hřebíček

Hřebíček je všestranné koření, které se používá k dochucení slaných pokrmů, dezertů, svařeného vína, čaje a kávy. Hřebíček je považován za přirozený prostředek zmírňující stres. On však zároveň zbavuje únavy, považuje se za účinnou dezinfekci, ničí bakterie, posiluje imunitu, eliminuje bolesti (zastupuje funkci analgetika) a jeho hřejivá intenzivní vůně povzbuzuje smysly. Hledáte-li účinné afrodiziakum, obraťte se právě na hřebíček.

Povzbuzující kurkuma

Kurkuma je antioxidant a protizánětlivý prostředek, který může stimulovat uvolňování serotoninu, což je přírodní látka zlepšující náladu nejen v sychravých podzimních dnech. Kurkumin, aktivní složka tohoto koření, je zodpovědný za většinu zdravotních schopností. Vědci tvrdí, že zlepšuje paměť, má vynikající protizánětlivé účinky, zabíjí bakterie, a proto se považuje za silné přírodní antibiotikum.

Jemný i silný muškátový oříšek

Muškátový oříšek si nerozumí jen s dezerty. Okořeňte jím teplé mléko, omáčku nebo těstoviny. Hořčík v něm ukrytý napomáhá s navozením spánku a působí jako mírné antidepresivum. Oříšek také vyniká antibakteriálními, antiseptickými a antimikrobiálními účinky. Nelze mu upřít, že posiluje nervy, povzbuzuje náladu i chuť k jídlu, podporuje trávení, působí proti nadýmání a revmatismu.

Voňavá skořice

Pouhá vůně skořice může zvýšit vaši pozornost a zlepšit kognitivní funkce! Skořice také bojuje proti infekcím, ulevuje při nachlazení a nevolnosti, mírní kašel a odstraňuje bolesti svalů a kloubů. Zkuste si do ranní kávy přidat špetku…

Aromatický česnek

Česnek kuchyňský, stejně jako jeho kolegové z řad koření, posiluje imunitní systém a zkracuje dobu léčby při nachlazení. Obsahuje antioxidanty, které chrání před oxidačním poškozením. Česnek v neposlední řadě pročišťuje dýchací cesty, podporuje odkašlávání, odstraňuje střevní parazity a podporuje sexuální touhu.

Všemocný zázvor

Zázvor, který silně prohřívá organismus, je jedním z nejstarších tropických koření. Vitamin B6 a hořčík v zázvoru zlepšují náladu a působí tak proti depresi. Tahle bylinka ulevuje při nemocech z nachlazení či zažívacích potížích. Aktivuje oběhový systém a snižuje hladinu cholesterolu. Navíc platí, že její účinky se dají spojit a navýšit i s ostatním kořením. Plánujete žhavou milostnou noc?

Pak smíchejte 1 lžíci strouhaného zázvoru, 1/2 lžičky skořice, 4 tlučené hřebíčky a špetku muškátového oříšku. Pokud máte rádi pikantnější chuť, přidejte i trošku kajenského pepře. Koření vložte do vroucí vody (asi tak 4 dcl) a oslaďte lžičkou medu. Povzbuzující nápoj je na světě!


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

51 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
241 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
20 Příspěvků
Poslední příspěvek 3.12.
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat