Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jídelníček podstatně ovlivňuje dění v ložnici

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12. 9. 2020 | Sex a vztahy

Jídlo patří k životu asi stejně jako vzduch a voda. Co všechno jím lze vylepšit? Nejen zdraví a nálada, protože potravinové zdroje vitaminu E, železa a zinku mají hodně co mluvit i do dění v ložnici!

Pozitivních „vedlejších“ účinků sexu rozhodně není málo. Vždyť uvolňuje při napětí i stresu, zlepšuje imunitu a prospívá kardiovaskulárnímu systému. Také představuje prevenci bolestí hlavy i chronického únavového syndromu, zatímco posiluje svaly pánevního dna a podporuje metabolismus. Měli bychom ho tedy provozovat pravidelně, nabádají nás vědci. A s tím se pojí zásadní otázka –⁠ opravdu může konzumace určitých potravin ovlivnit sexuální touhu a tím i prožitky s milováním spojené? 

S jídlem roste chuť. Ale na co?

„Dobré nervové funkce, vyvážená hladina hormonů i funkční oběhový systém. To všechno je nezbytné pro jakýkoli sexuální výkon,“ upozorňuje americká lékařka Tasneem Bhatia s tím, že na tyto systémy a jejich provozuschopnost má správná strava skutečně zásadní vliv. Co přesně tedy jíst, aby se to v posteli nějak projevilo?

Zaměřeno na vitamin E

Je pravda, že se vitamin E dává do souvislosti s krásou, neboť podporuje produkci kolagenu, čímž zachovává pružnou pleť. Souběžně urychluje regeneraci buněk, vymazává pigmentové skvrny, zoceluje nehty a povzbuzuje růst vlasů. Jenže pozor, dle výše jmenované expertky jeho dostatečné množství obohacuje i milostný život, protože zvyšuje erotickou výkonnost i libido. Zřejmě proto má vitamin E pověst přírodní viagry! Sluší se zmínit, že ho naleznete v pšeničných klíčcích, olivovém oleji, mléčných výrobních, obilovinách, drůbeži, vejcích, ovoci a zelenině.

Doplňte železo

„Únava, špatná nálada nebo deprese jsou běžnými viníky chátrající intimity. Může to být způsobeno anémií, která jde s vyčerpaností a nepříznivým psychickým stavem ruku v ruce,“ vysvětluje Tasneem Bhatia, která doporučuje soustředit se na železné zdroje. Mezi ně patří luštěniny, brokolice, dýňová semínka, mák, hořká čokoláda či různé druhy hub.

Spojenec zvaný zinek

I zinek má pro sexuální záležitosti velký význam, což vyplývá z mnoha odborných studií. Jedna z nich, jejíž poznatky publikuje magazín Journal of Human Reproductive Sciences, odhalila, že příznivě ovlivňuje libido a zkvalitňuje erotické prožitky, zatímco mužům ulevuje od příznaků erektilní dysfunkce. Kde ho hledat? Zásobárnou zinku jsou mořské plody, kešu a para ořechy, kuřecí i hovězí maso, kvasnice, hnědá rýže nebo tofu.

Antibiotika snižují účinnost hormonální antikoncepce

Telecí špízy s kuskusem

Telecí špízy s kuskusem

7 hlasů
35min 1003 kJ 194 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Květákový vrstvený salát

14 hlasů
30min 333kJ 65 Kč

Dobrota pro ty, co mají rádi míchané věci. Vychlazený ...

Pečená krůtí rolka

4 hlasy
2h a 5min 755kJ 145 Kč

Krůtí maso plněné kuřecím masem a anglickou slaninou.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více