Sex ve vztahu není tím nejdůležitějším

Samozřejmě je fungující a uspokojující sexuální život ve vztahu velmi důležitý, existují ale ještě další věci, které jsou mnohem důležitější pro to, aby byli oba partneři šťastní. A není jich málo.

Sex je důležitý, ale není rozhodně všechno. Aby byl vztah šťastný a také takový zůstal, jsou podstatnější jiné věci. To zjistili britští vědci Dr. Meg John Barker a dr. Jacqui Gabb a zveřejnili ve své knize „The Secrets of Enduring Love: How to make relationships last“ (Tajemství trvalé lásky: Jak funguje vztah dlouhodobě).

A následující věci podle vědců fungují, pokud chcete ve vztahu s partnerem zůstat dlouhodbě šťastní.

Přátelství

Pokud je mezi vámi a vaším partnerem hluboké přátelství, je to ideální výchozí situace pro dlouhé a šťastné partnerství. Protože co je lepší než přátelství s výhodami?

Jistota

Dopřát svému partnerovi tak důležitou jistotu není vůbec složité. Buďte spolehlivý a své sliby dodržujte. Pokud pro svého partnera nejste oporou a nemůže se na vás spolehnout, pak nemůžete čekat, že váš vztah bude dlouho šťastný.

Komunikace

Mluvte spolu. A ještě důležitější je naslouchat si. Pokud rozpoznáte problémy včas a promluvíte si o nich, máte větší šance zůstat šťastní.

Důvěra

Pokud si oba partneři naprosto důvěřují, mohou se ve vztahu cítit dobře. Nedůvěra boří všechny pilíře šťastného a spokojeného vztahu.

Společné hodnoty a zájmy

Společné zájmy usnadňují společné rozhovory a partnery spojují. A naplánovat si volný čas pak bude také mnohem jednodušší. Dbejte ale na to, abyste podnikali i činnosti bez svého partnera – budete tak mít dostatek podnětů i k jiným historkám.

Humor

Smějte se spolu tak často, jak jen to bude možné. Podobný smysl pro humor samozřejmě může hodně pomoci.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna
18:24

Kardio cvičení pro celé tělo

Kardio cvičení pro celé tělo
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

47 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
124 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat