Z normální délky pohlavního styku vám spadne čelist

Jak rychle je příliš rychle? A co je vlastně normální? Pokud jde o sex, tak data hovoří jasně. Méně je někdy více, proto to ani vy s délkou milování nepřepískněte!

Sexuologové říkají, že průměrný pár věnuje 15 minut předehře a 10 až 15 minut samotnému pohlavnímu styku. Celkem tedy jedno milování obvykle představuje půl hodiny času. Jenže to neznamená, že to tak musí být vždycky.

Podle odborníků je naprosto normální cokoli od dvou minut po celou noc, pokud se na tom pár shodne. Je jasné, že když se o víkendu pomilujete se svým partnerem u tří večerních filmů, následující středu možná nebudete mít náladu na milostné telenovely a milostný život okořeníte nějakou tou rychlovkou v koupelně. A tak by to vlastně mělo být. Ideální a navíc konstantní délka totiž neexistuje, i když se ji vědci snaží stůj co stůj vypočítat.

Tak akorát

Ve skutečnosti studie uveřejněná v časopise The Journal of Sexual Medicine, na které se podíleli američtí a kanadští pároví terapeuti, odhalila, že lidé si sex nejvíc užívají, když trvá od sedmi do 15 minut. Pod dvě až tři minuty je milování příliš krátké, okolo 20 až 30 minut už se milenci, ehm, nudí. Aspoň podle terapeutů, kteří v tomto případě čerpali z údajů svých klientů. Shodli se na tom i jiní vědátoři, tentokrát z americké univerzity Penn State Erie, jež uskutečnili průzkum napříč Severní Amerikou.

Co když je něco špatně?

Nedělejte si tedy starosti, jestli nevydržíte skotačit přes několik reklam v televizi. Rozhodně to není zapotřebí a vlastně ani běžné. Máte-li však sex pouze chvilku – a připadá vám krátký, můžete se se svými obavami svěřit psychologovi nebo sexuologovi. Nejdřív si však s partnerem promluvte o svých potřebách.

Když penis neposlouchá

Vysvětlete mu, že pro uvolnění potřebujete víc prostoru, toužíte po delším mazlení, rozhodně nespěcháte a vyžadujete emocionální blízkost a stimulaci. Ostatně, podle jisté finské studie roli při dosažení vyvrcholení u žen hraje hlavně dobrá komunikace a sexuální sebeúcta. Proto někdy stačí si rozumně promluvit. Mějte však na paměti, že ultra krátký sex nemusí být způsoben jen špatnými návyky, častým problémem je i předčasná ejakulace, která postihuje 15–⁠20 % mužů v sexuálně aktivním věku.

Motivujte a trénujte –⁠ společně

Léčba v takovém případě spočívá v takzvané psychoedukaci. To znamená, že muž dostává informace o normální délce pohlavního styku a zároveň se uklidňuje tím, že mezi lidmi a páry existuje spousta variací a požadavků na to, jak by sex měl trvat. Souběžně s tím pomáhá trénink výdrže. Nejdříve o samotě při masturbaci, poté s partnerkou. Když se však předčasná ejakulace stává pravidlem a již jsou vyčerpané všechny „domácí“ možnosti, nabízí se medikace předepsaná lékařem.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozenci znamení Berana by se pro následující dny měli vyvarovat rozdávání nejrůznějších dobře míněných rad. Naopak by měli své nejbližší nechat dělat věci po svém, i když to znamená, že se spálí a budou dělat chyby. Pokud totiž svou přirozenou touhu ukazovat ostatním ten „správný“ směr neovládnete, může se stát, že se vaše snahy obrátí proti vá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

107 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:45
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:44
57 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:12

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat