Kvalita sexu podléhá ročnímu období

Jasně! Sex je dobrý vždy, ale existuje roční období, kdy to v posteli prostě funguje lépe. A expert vám poradí, které období to je.

Sex nám dělá dobře – to vědí všichni. Je dobrý na srdce, náladu, dokonce prospívá i zdraví prostaty a funguje i jako ventil, pokud jste ve stresu. Ale kdy je nejlepší mít sex? Možná si teď řeknete, že vždycky – a vlastně nejste daleko od pravdy. Ale jsou roční období, ve kterých je pravděpodobnější, že budeme sexovat více, a taky doba, kdy se sex doporučuje především.

Jak říká Marco Rossi, psychiatr a sexuolog, je každé roční období pro sex dobré. Lidé totiž sex jako jediní ve zvířecí říši vnímají jako potěšení. Ale je bez diskuse, že někdy je to zkrátka výhodnější než jindy.

Sex v létě – horko, kůže, hormony

Léto je nejžhavějším ročním obdobím, a to v každém ohledu. A to především ze dvou důvodů: první je fyzická přirozenost, tedy že jasnější sluneční světlo snižuje produkci melatoninu, což naopak zvyšuje hladinu testosteronu v našem těle. A testosteron povzbuzuje náš sexuální apetit.

Druhý důvod je sociálně-psychologický. V létě jsme více vystaveni „pokušení“. Kostýmky, sukně, topy…U mužů vzniká vzrušení především na základě vizuálních podnětů. Ale i u žen je právě ono ukazování holé kůže úzce spjato se sexuální přitažlivostí. Podporou této teze jsou studie, které dokazují, že ženy v období ovulace mívají větší sklony k odhalování kůže.

Kromě toho máme v létě více času, více se setkáváme s lidmi, užíváme si více zábavy a flirtu. A nezapomínejme na to, že se také více potíme a pot je hlavní prostředek feromonů, hormonů, které ovlivňují naši sexuální náklonost k tomu, jehož pach nám voní.

Jediná nevýhoda letního sexu? Horko, které by mohlo naši touho po sexu brzdit. Ale tomu se dá předejít na tisíc různých způsobů – sexem v noci, brzy ráno, v přírodě, ve vodě…


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

32 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:47
39 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:40
113 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:07

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat