Masturbace při menstruaci přináší spoustu pozitiv

Bolestivá a dlouhotrvající menstruace už vás sužovat nemusí. Hoďte si pár masturbačních chvilek a bude po starosti. Dokonce se i mnohem lépe vyspíte. Kdo se o tom osobně přesvědčí?

Menstruace funguje jako hlavní ukazatel, že je náš reprodukční systém v pořádku. Jeho ukázkovou aktivitu samozřejmě chceme a z důvodu mateřských ambicí i potřebujeme, ale mnohdy je důkaz optimální činnosti draze vykoupen. Menstruační bolesti pociťuje měsíc co měsíc 80 procent žen, z nichž u 10 procent jsou natolik závažné, že narušují vykonávaní běžných denních úkonů (1). Nejen kvůli nim se v tomto citlivém období vyplatí masturbovat! A to hodně…

Místo pilulky raději ruku do kalhotek

Nic nestojí, přesto pomáhá jako ty nejdražší léky. „Masturbace zmírňuje cokoli od křečí a nevolnosti až po bolesti hlavy i zad,“ potvrzuje kalifornská gynekoložka Sherry Ross (2). Může za to serotonin a dopamin, což jsou látky uvolňované při orgasmu. „Oba tyto hormony působí jako antidepresivum a zároveň přirozené léky proti bolesti, přičemž nemají absolutně žádné vedlejší účinky,“ dodává lékařka specializující se na ženské zdraví. Dámy, je čas na jedno velké ááááách!

Spánek, který by záviděla i Šípková Růženka

Také se vám v noci špatně spí, protože nemůžete najít správnou polohu? Nebo ve stresu často chodíte na toaletu kontrolovat, zda je všechno na svém místě a nehrozí červené povodně? O důvod víc, proč si večer procvičit prstoklad, popřípadě oprášit vrnícího parťáka. Kromě dvou výše zmíněných hormonů se během vyvrcholení vyplavuje i prolaktin, který navozuje ospalost a zkvalitňuje spánek (3).

Zkrácení cyklu se vždycky hodí

Méně dní rovná se i méně utrpení. Tak si menstruaci zkraťte, když máte tu možnost. „Ačkoli na to nebyly provedeny řádné studie, s velkou pravděpodobností stahy dělohy spojené s orgasmem vytlačují děložní výstelku, proto se tím celý proces výrazně urychlí,“ popisuje další americká gynekoložka Dee Fenner (4).

Zdroje: (1) www.womens-health-concern.org/wp-content/uploads/2022/12/20-WHC-FACTSHEET-Period-Pain-NOV2022-B.pdf, (2) www.healthline.com/health/healthy-sex/masturbate-on-period, (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8889988/, (4) www.marieclaire.com/health-fitness/a15390896/orgasms-to-make-period-end-faster/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Valentýnska snídaně

(22 hlasů)

Krupicová kaše

(1 hlasů)

Snídaně s malinami

(20 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vám planety přinesou do vašeho milostného života nové impulzy a dynamiku. Pokud jste v partnerském vztahu, čeká vás období plné komunikace a porozumění. Věnujte svému partnerovi více pozornosti a buďte vnímaví k jeho potřebá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat