Zdravotní rizika orálního sexu, o kterých možná nevíte

Dráždění ústy je milovanou erotickou libůstkou u obou pohlaví. Že vždycky končí bouřlivým orgasmem? V lepším případě ano, v tom horším kapavkou, chlamydiemi nebo infekcí močových cest.

Jsou věci, které my lidé děláme už od počátku věků. Flirtujeme, stěžujeme si, pomlouváme, hádáme se… Jednou z těchto prastarých posvátných tradic je i orální sex. Zpopularizován byl sice až v 70. letech minulého století, ale archeologické nálezy znázorňující jasné stopy felace dokazují, že jeho stopy sahají minimálně do starověku (1).

Slast pro mlsné jazýčky

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uvádí (2), že tuto sexuální praktiku v životě vyzkoušelo 81 procent žen a 80 procent mužů. Někteří jsou přesvědčení o tom, že orální sex je daleko bezpečnější než ten vaginální a anální, čímž získal pověst takřka bezrizikové aktivity. Stát se při něm ale může ledacos. Tohle vám zkazí náladu a připraví o iluze!

Od chlamydií ke kapavce

Ať už představuje předehru nebo orgasmickou dohru, zkráceně zvaný orál zvyšuje pravděpodobnost, že se člověk nakazí určitými pohlavními chorobami. Ty zahrnují chlamydie, kapavku, syfilis, herpes, HVP i hepatitidu A a B (3). Postihnout pak mohou obě strany, tedy příjemce i dárce ústního laskání. Přenos podporují špatné ústní hygienické návyky spolu s odřeninami a vředy na genitáliích.

Infekce močových cest, jen to hvízdne

Neklamným důkazem infekce močových cest je časté nutkání na toaletu, nepříjemné pálení při samotném procesu, palčivá bolest břicha a neustávající tlak v podbřišku. Viníkem nemusí být jen prochladnutí a pobyt v mokrých plavkách, tuhle polízanici způsobuje i zmíněná intimní činnost (4). Zavádí se při ní nové bakterie do močové trubice, což vyvolá řetězovou reakci. Stačí ochutnat citlivé partie takto nemocného jedince a už se vezete. Ochranným prostředkem je kondom nebo dentální hráz, která vytvoří obrannou bariéru. Zaručenou prevencí je také orální abstinence, ale tomuto řešení asi nebude nakloněn každý.

Zdroje: (1) www.salon.com/2000/05/22/oral_history/, (2) www.abcnews.go.com/Health/cdc-40-percent-teens-oral-sex/story?id=17013130, (3) www.www.cdc.gov/std/healthcomm/stdfact-stdriskandoralsex.htm#anchor_1638992924410, (4) www.verywellhealth.com/is-oral-sex-safe-sex-3133091#citation-24¨Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Krupicová kaše

(1 hlasů)

Croissanty s vanilkovým krémem

(38 hlasů)

Vláčný mazanec

(30 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat