Masturbace může být i na obtíž

Čeho je moc, toho je zkrátka příliš. Muži, kteří masturbují téměř každý den, jsou jednou nohou v potížích. Tohle potěšení podporuje otoky genitálií, jejich sníženou citlivost a možná i rakovinu.

Bez ohledu na to, co se o ní říká, je masturbace naprosto přirozenou činností pro muže i ženy. Příjemný akt doteku zahrnující hlazení a tření intimních míst přináší sexuální potěšení, zlepšení nálady i nesporné zdravotní benefity.

Lék proti cukrovce i bolestem

Možná se to k vám ještě nedoneslo, ale masturbace může snížit riziko diabetu druhého typu a prostřednictvím hormonálního uvolnění skoncovat s nespavostí. Rovněž má příznivý vliv na imunitní funkce, přičemž normalizuje krevní tlak, zvyšuje libido i sebevědomí, tlumí bolesti, zmírňuje menstruační křeče a chrání před infekcemi močových cest (1).

Kdo se jí oddává častěji?

To je otázka, kterou si odborníci kladnou naprosto běžně. Většina se přiklání k tomu, že rukou v kalhotách více rejdí pánové, což je technicky vzato pravda. Podle studií masturbuje čtyřikrát týdně asi 5 procent žen a 21 procent mužů (2), takže frekvenční rozdíl je evidentní. Když si silnější pohlaví „dělá dobře“ téměř každý den, nemůže to mít následky? Také věcný dotaz. Jak už to bývá, každá medicína, zvláště tedy ve větším množství, může mít nějaké ty nežádoucí vedlejší účinky. A tahle není výjimkou.

Jsem větší, ale raději bych nebyl!

Seznam potenciálních problémů způsobených nadměrnou masturbací je docela dlouhý. Zahrnuje oteklé genitálie, zvýšenou citlivost pokožky i zarudnutí (3). V sázce je i poškození nervů, které umožňují ejakulaci (4). Ačkoli jedno známé motto praví, že učení dělá mistra, tady je příliš zapálené samostudium kapku na obtíž. Dva roky starý výzkum (5) potvrdil, že hodně častá masturbace a stimulace intimních partií omezuje citlivost penisu. Údajně může podpořit i rakovinu prostaty (6), byť se doposud tvrdil pravý opak. Občasná pauzička tedy není nic proti ničemu…

Zdroje: (1) www.medicinenet.com/masturbation/article.htm, (2) www.drelist.com/blog/do-men-masturbate-more-than-women/, (3) www.drvaidyas.com/blogs/sexual-wellness/side-effects-of-excessive-masturbation, (4) www.practo.com/health-wiki/male-masturbation-side-effects-and-benefits/70/article, (5) www.mdpi.com/2411-5118/3/2/18, (6) www.shreeivfclinic.com/blogs/side-effects-of-masturbation-in-male/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat