Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Chcete být ve vztahu opravdu šťastná? Musíte mít sex!

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

31.10.2013 | Sex a vztahy

Vědci tvrdí, že ve většině případů je lepší se sexu ve vztahu nevyhýbat, i když člověk ne vždy náladu na milostné hrátky má. Ovšem sex prokazatelně přispívá ke štěstí partnerů. Ve dnech, kdy sex mají, jsou totiž oba výrazně šťastnější. Odmítnout sex samozřejmě člověk může, ale měl by si to vždy raději rozmyslet, pokud chce mít vztah šťastný dlouhodobě.

I když nemáme zrovna náladu, je lepší sex neodmítat, protože je dokázáno, že jsme ve vztahu šťastnější v ty dny, kdy máme sex bez ohledu na to, co sex motivovalo,“ tvrdí psycholožka Amy Muise z University of Toronto v rozhovoru pro Wall Street Journal.

Partneři přitom mají sex ze dvou hlavních motivů. Prvním z nich je pozitivní, kdy se partner snaží druhému přiblížit. Druhý je negativní, kdy se partner snaží vyhnout či předejít hádce nebo omezit u sebe pocit viny. Oba motivy pak mohou být sebestředné nebo zaměřené na partnera.

Jednou z věcí, kterou chceme vědět, je, zda je opravdu pro partnera podstatné, proč chcete mít sex, pokud se jim dostává toho, co chtějí,“ dodává Muise.

Podle jejího výzkumu se partneři, kteří chtějí a mají sex kvůli pozitivním důvodům (chtějí prohloubit vzájemnou intimitu), cítí šťastnější a uspokojenější ve vztahu, což se přenáší také na protějšky a zvyšuje jejich uspokojení.

Když má člověk sex z pocitu viny, aby ho zahnal, není tak uspokojený, i když si myslí, že dělá partnerovi dobře. Člověk musí umět projevit dostatek vášně a touhy, aby byl uspokojený i protějšek. To se pak odráží v tom, jak je ve vztahu šťastný.

Muži opravdu mají větší sexuální tužby, ale motivy jejich sexu jsou stejné jako u žen, i oni souloží někdy z pocitu viny,“ tvrdí doktorka Muise.

Úspěch vztahu stojí na vzájemné oddanosti

Ředkvičkový salát se sýrem

Ředkvičkový salát se sýrem

6 hlasů
20min 530 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kachní prsa s ananasem

4 hlasy
50min 644kJ 280 Kč

Kachní prsíčka doplněná ananasem.

Cuketovo-hrušková polévka

13 hlasů
30min 176kJ 145 Kč

cuketa netradičně s hruškou v krémové polévce

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více