Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak poznáte, že po vás ON touží?!

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

07.11.2013 | Sex a vztahy

„Jestli ji chceš sbalit, předstírej nezájem,“ říká kamarád kamarádovi. Každý ví, že tahle taktika ve většině případů zabírá, ovšem nikdy se to vědecky nedokázalo. Tedy doteď. Americká studie potvrzuje, že ženy jsou velmi přitahovány muži, u kterých to nemají jisté!

Studie uveřejněná v publikaci Psychological Science, která vychází ze zkoumání chování 47 žen - studentek, uvádí, že ženy jsou přitahovány zdrženlivými muži. Jakmile se totiž pánové vůči ženám chovají tak trochu s odstupem, jsou pro něžnější pohlaví mnohem víc atraktivní než jejich kolegové. Jak se na to přišlo?

Malá lež pomohla odhalit pravdu

Američtí vědci namluvili dobrovolnicím, že je podrobí testu proto, aby zjistili, zda se dá na Facebooku seznámit. Kvůli této falešné informaci se respondentky vůbec nedivily, když jim badatelé sdělili, že si profil každé z nich prohlédla skupinka mužů, samozřejmě neexistujících.

Poté výzkumníci některým ženám řekli, že je tito muži označili za krásné, jiným zase, že podle prvního dojmu mužů patří ony dámy k průměru. Pár se jich dozvědělo, že zrovna u nich se konkrétní pánové nemohou dohodnout, kam je zařadit, protože neustále nevědí, zda jsou pro ně ženy nejpřitažlivější, či naopak tuctové.

Chci tě, protože tě nezajímám

Ono váhání mužů vzbudilo u rodaček z Venuše nejistotu, ale ve výsledku dámy označily právě tuhle skupinu mužů za nejatraktivnější! Tak se potvrdila známá pravda. „Řada populárních publikací radí lidem, aby své pocity nedávali potenciálnímu partnerovi příliš otevřeně najevo," uvádějí Erin R. Whitchurch a Timoty D. Wilson z univerzity ve Virginii. „A zdá se, že tato rada je správná. Pokud budeme druhé udržovat v nejistotě o našich citech k nim, zvedneme tím jejich zájem o nás," tvrdí oba vědci.

Předstíraný nezájem? Nevídané afrodiziakum!

„Nevím, jak ostatní, ale já tuhle taktiku používám už hrozně dlouho. Nahodím udičku a pozdravím ji, zaplatím drink, usměju se a nechám ji být. Po deseti minutách, a tak je to skoro vždycky, přijde sama. Co dělám do té doby? Nic. Bavím se s barmanem, čtu denní tisk, vyřizuji poštu přes telefon a dělám, že mi je všechno fuk. Funguje to jako nic. A to zrovna nejsem žádný Alain Delon ani Richard Gere,“ směje se Luboš, pětatřicetiletý produkční z Prahy. Pořád nevíte, proč to jemu a ostatním mužům takhle dobře vychází? Útočí za ženskou zvědavost!

Jana, dvaatřicetiletá svobodná kosmetická poradkyně z Hradce Králové, říká, že každá žena je ohromně zvídavá, a pokud na tom muž staví svoje seznamovací taktiky, má ve většině případů vyhráno. „On se s vámi seznámí a pak se tváří, že ho nezajímáte? Klasika. Vy si to v hlavě začnete přebírat, říkáte si, proč se k vám asi nehlásí, když byl před chvíli tak milý. Jak to dopadne? Seberete odvahu a jdete zjistit pravdu. Nic víc. Stojí-li exemplář za to, udržujete v konverzaci, v opačném případě se rychle rozloučíte,“ popisuje Jana průběh oťukávací taktiky.  

Tak to vidíte. Až se zase některý z mužských exemplářů bude tvářit, že ho vůbec nezajímáte, opak může být pravdou. On prostě jen ví, jak na ženy…

Antibiotika snižují účinnost hormonální antikoncepce

Medailonky s červenou řepou

Medailonky s červenou řepou

6 hlasů
45min 704 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Česneková polévka s houbami

10 hlasů
50min 380kJ 75 Kč

Jeden z mnoha receptů, jak připravit česnekovou polévk...

Kuře s citróny

6 hlasů
1h a 5min 426kJ 130 Kč

Velmi aromatické kuře pečené s citróny.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více