Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč mají muži velké penisy?!

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

14. 3. 2014 | Sex a vztahy

Pánové se často trápí velikostí svého penisu. V pornu vidí obří pyje, které jsou výjimečné nejen v rámci lidského druhu, ale v celé živočišné říši. K poměru k velikosti těla se totiž jedná o něco nevídaného. Existuje několik teorií, proč mají lidé tak velké penisy. Ovšem i průměrný penis dlouhý jen kolem patnácti centimetrů je obrem v živočišné říši. Takový gorilí samec měřící 175 centimetrů a vážící přes 150 kilo má totiž penis velký – v erekci! – jen kolem čtyř centimetrů.

O mnoho lépe na tom nejsou ani šimpanzi, kteří mají pyje o něco delší, dosahují však v erekci sotva osmi centimetrů. Takže lidé s průměrnými pyji jsou vedle nich obři. Vědci si dlouho lámali hlavu nad tím, proč mají muži – v poměru ke svému tělu! – tak velké pohlavní údy. Odpověď částečně poskytla studie z Austrálie z roku 2013. Tamní vědci vytvořili několik modelových mužských těl pomocí počítačové grafiky. Záměrně vytvořili muže s velmi atraktivní postavou a malým pyjem, jindy naopak méně svalově obdařené jedince, kteří však měli větší pohlavní údy. Své modely předložili ženám, které netušily, co se vlastně zkoumá. Měly obecně vybrat ty mužské postavy, které se jim líbí nejvíce. A výsledek? Ženy hodnotily jako nejatraktivnější ty muže, kteří měli velké penisy, třebaže neměli úplně ideální postavu.

Podle evolučních biologů to odpovídá teorii o přírodním výběru, který probíhá stovky tisíc let. Když se lidé geneticky oddělili od ostatních primátů, začaly být jejich „samice/ženy“ stále větší. A tak dávaly přednost mužům s většími penisy. Takže v evolučním tlaku vítězili muži s větším pohlavním údem. Ačkoli dnes ženám stěžuje posuzování této vlastnosti u muže oblečení, velké pyje jsou součástí charakteristiky lidských samců.

Předtím, než jsme nosili oblečení, mohly ženy posoudit mužovu atraktivitu právě také podle velikosti penisu,“ míní autor australské studie doktor Brian Mautz. Ženy však podle jeho výzkumu dávají přednost mužům se širokými rameny a také těm nadprůměrně vysokým před muži, kteří mají úzká ramena, malou postavu a velký penis. Penis a jeho velikost nejsou důležité pro všechny ženy.

Ženy také zřejmě chtějí muže s tlustými penisy především proto, že mají větší šanci dosáhnout orgasmu. Vědci z University of Texas zjistili, že ženy mající partnery s tlustějšími penisy vyvrcholí častěji a snadněji.

Jiná evoluční teorie zase hovoří o tom, že velký penis je dobrý v konkurenčním boji spermií. Lidé jsou silně promiskuitní tvorové, muži musejí dost soutěžit o to, čí sperma oplodní vajíčko. A velký penis dokáže doručit spermie hlouběji a navíc, pokud řádně roztáhne vagínu, může znesnadnit cestu ejakulátu soka, který s ženou souložil před ním. Tvrdí to vědci z University of Albany.

5 snadných způsobů, jak vyhnat z ložnice nudu

Pstruzi na tymiánu

Pstruzi na tymiánu

7 hlasů
50min 783 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Zdravá a krásná pleť díky přírodní kosmetice PRIODY

TESTOVÁNÍ: Zdravá a krásná pleť díky přírodní k...

V hlavní roli Martínek či Anička. Tyhle knížky budou vaše děti milovat

V hlavní roli Martínek či Anička. Tyhle knížky ...

Jak mít ruce jako v bavlnce?

Jak mít ruce jako v bavlnce?

TESTOVÁNÍ: Objevte slast s hračkami pro dospělé z Intimity.cz

TESTOVÁNÍ: Objevte slast s hračkami pro dospělé...

Dítě po třicítce: Pozdější mateřství má i několik výhod

Dítě po třicítce: Pozdější mateřství má i někol...

Zelená domácnost: Jak do svého domova dostat ještě více rostlin?

Zelená domácnost: Jak do svého domova dostat je...

Tip na oběd

Kuřecí stehna s celerovými hranolky

8 hlasů
1h a 10min 607kJ 140 Kč

Recept na kuřecí stehna s netradiční přílohou.

Špenátový salát

6 hlasů
20min 598kJ 75 Kč

Salát ze špenátu, ředkviček a gorgonzoly.

Poradny

Mohu při práci na DPP získat daňové zvýhodnění na děti?

Dobrý den, pokud jste pracovala na dohodu o provedení práce (DPP), mohla byste daňové zvýhodnění... Více

Počítá se ID a výživné jako příjem u sociálních dávek?

Dobrý den, k odpovědím na Vaše dotazy: 1) Ano, invalidní důchod Vašeho manžela je při žádosti o... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zjistíte, že stará láska opravdu nerezaví. A bude vás to hřát u srdce! Přesto si dejte pozor, než se po hlavě vrhnete do něčeho, odkud není cesty zpět. Pořád platí pořekadlo, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíte. Buďte tedy zpočátku raději opatrní.

Více