Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč mají muži velké penisy?!

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

14. 3. 2014 | Sex a vztahy

Pánové se často trápí velikostí svého penisu. V pornu vidí obří pyje, které jsou výjimečné nejen v rámci lidského druhu, ale v celé živočišné říši. K poměru k velikosti těla se totiž jedná o něco nevídaného. Existuje několik teorií, proč mají lidé tak velké penisy. Ovšem i průměrný penis dlouhý jen kolem patnácti centimetrů je obrem v živočišné říši. Takový gorilí samec měřící 175 centimetrů a vážící přes 150 kilo má totiž penis velký – v erekci! – jen kolem čtyř centimetrů.

O mnoho lépe na tom nejsou ani šimpanzi, kteří mají pyje o něco delší, dosahují však v erekci sotva osmi centimetrů. Takže lidé s průměrnými pyji jsou vedle nich obři. Vědci si dlouho lámali hlavu nad tím, proč mají muži – v poměru ke svému tělu! – tak velké pohlavní údy. Odpověď částečně poskytla studie z Austrálie z roku 2013. Tamní vědci vytvořili několik modelových mužských těl pomocí počítačové grafiky. Záměrně vytvořili muže s velmi atraktivní postavou a malým pyjem, jindy naopak méně svalově obdařené jedince, kteří však měli větší pohlavní údy. Své modely předložili ženám, které netušily, co se vlastně zkoumá. Měly obecně vybrat ty mužské postavy, které se jim líbí nejvíce. A výsledek? Ženy hodnotily jako nejatraktivnější ty muže, kteří měli velké penisy, třebaže neměli úplně ideální postavu.

Podle evolučních biologů to odpovídá teorii o přírodním výběru, který probíhá stovky tisíc let. Když se lidé geneticky oddělili od ostatních primátů, začaly být jejich „samice/ženy“ stále větší. A tak dávaly přednost mužům s většími penisy. Takže v evolučním tlaku vítězili muži s větším pohlavním údem. Ačkoli dnes ženám stěžuje posuzování této vlastnosti u muže oblečení, velké pyje jsou součástí charakteristiky lidských samců.

Předtím, než jsme nosili oblečení, mohly ženy posoudit mužovu atraktivitu právě také podle velikosti penisu,“ míní autor australské studie doktor Brian Mautz. Ženy však podle jeho výzkumu dávají přednost mužům se širokými rameny a také těm nadprůměrně vysokým před muži, kteří mají úzká ramena, malou postavu a velký penis. Penis a jeho velikost nejsou důležité pro všechny ženy.

Ženy také zřejmě chtějí muže s tlustými penisy především proto, že mají větší šanci dosáhnout orgasmu. Vědci z University of Texas zjistili, že ženy mající partnery s tlustějšími penisy vyvrcholí častěji a snadněji.

Jiná evoluční teorie zase hovoří o tom, že velký penis je dobrý v konkurenčním boji spermií. Lidé jsou silně promiskuitní tvorové, muži musejí dost soutěžit o to, čí sperma oplodní vajíčko. A velký penis dokáže doručit spermie hlouběji a navíc, pokud řádně roztáhne vagínu, může znesnadnit cestu ejakulátu soka, který s ženou souložil před ním. Tvrdí to vědci z University of Albany.

Muži mají orgasmickou bolest hlavy dvakrát častěji

Dušený hejk

Dušený hejk

12 hlasů
1h a 35min 387 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Interaktivní kamarád BeatBo, se kterým se vaše děti nebudou nudit

TESTOVÁNÍ: Interaktivní kamarád BeatBo, se kter...

Něco přes měsíc a jsou tu Vánoce, už máte nápady?

Něco přes měsíc a jsou tu Vánoce, už máte nápady?

Extra výkon pro snazší mytí oken

Extra výkon pro snazší mytí oken

Každý den jiná. Proměňte se v princeznu i dračici jen změnou účesu

Každý den jiná. Proměňte se v princeznu i drači...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysáto i vytřeno v jediném kroku? To není sci-fi

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysáto i vytřeno v jediném ...

Popáleniny se hojí rychleji, když si je člověk přivodí přes den

Popáleniny se hojí rychleji, když si je člověk ...

Tip na oběd

Polévka ze sterilované kukuřice

15 hlasů
20min 443kJ 62 Kč

Ideální recept, když máte hlad a nechce se vám nic dlo...

Kuřecí plátky na tymiánu

13 hlasů
1h a 20min 270kJ 145 Kč

Plátky kuřecích prsou s tymiánem a česnekem.

Poradny

Musím při žádosti o dávky dokládat přítelovy příjmy?

Dobrý den, v případě přídavku na děti jsou společně posuzovanými osobami rodiče a nezletilé neza... Více

Bude se mi výše PPM počítat i z nemocenské?

Dobrý den, výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) se vždy vypočítává z platu dos... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Někoho spontánně oslovíte, což není zrovna váš styl. K onomu člověku vás však bude táhnout nepřekonatelná síla, která vás donutí jít nad rámec svého obvyklého chování. A stoprocentně toho nebudete litovat, neboť, j...

Více