Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč mají muži velké penisy?!

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

14. 3. 2014 | Sex a vztahy

Pánové se často trápí velikostí svého penisu. V pornu vidí obří pyje, které jsou výjimečné nejen v rámci lidského druhu, ale v celé živočišné říši. K poměru k velikosti těla se totiž jedná o něco nevídaného. Existuje několik teorií, proč mají lidé tak velké penisy. Ovšem i průměrný penis dlouhý jen kolem patnácti centimetrů je obrem v živočišné říši. Takový gorilí samec měřící 175 centimetrů a vážící přes 150 kilo má totiž penis velký – v erekci! – jen kolem čtyř centimetrů.

O mnoho lépe na tom nejsou ani šimpanzi, kteří mají pyje o něco delší, dosahují však v erekci sotva osmi centimetrů. Takže lidé s průměrnými pyji jsou vedle nich obři. Vědci si dlouho lámali hlavu nad tím, proč mají muži – v poměru ke svému tělu! – tak velké pohlavní údy. Odpověď částečně poskytla studie z Austrálie z roku 2013. Tamní vědci vytvořili několik modelových mužských těl pomocí počítačové grafiky. Záměrně vytvořili muže s velmi atraktivní postavou a malým pyjem, jindy naopak méně svalově obdařené jedince, kteří však měli větší pohlavní údy. Své modely předložili ženám, které netušily, co se vlastně zkoumá. Měly obecně vybrat ty mužské postavy, které se jim líbí nejvíce. A výsledek? Ženy hodnotily jako nejatraktivnější ty muže, kteří měli velké penisy, třebaže neměli úplně ideální postavu.

Podle evolučních biologů to odpovídá teorii o přírodním výběru, který probíhá stovky tisíc let. Když se lidé geneticky oddělili od ostatních primátů, začaly být jejich „samice/ženy“ stále větší. A tak dávaly přednost mužům s většími penisy. Takže v evolučním tlaku vítězili muži s větším pohlavním údem. Ačkoli dnes ženám stěžuje posuzování této vlastnosti u muže oblečení, velké pyje jsou součástí charakteristiky lidských samců.

Předtím, než jsme nosili oblečení, mohly ženy posoudit mužovu atraktivitu právě také podle velikosti penisu,“ míní autor australské studie doktor Brian Mautz. Ženy však podle jeho výzkumu dávají přednost mužům se širokými rameny a také těm nadprůměrně vysokým před muži, kteří mají úzká ramena, malou postavu a velký penis. Penis a jeho velikost nejsou důležité pro všechny ženy.

Ženy také zřejmě chtějí muže s tlustými penisy především proto, že mají větší šanci dosáhnout orgasmu. Vědci z University of Texas zjistili, že ženy mající partnery s tlustějšími penisy vyvrcholí častěji a snadněji.

Jiná evoluční teorie zase hovoří o tom, že velký penis je dobrý v konkurenčním boji spermií. Lidé jsou silně promiskuitní tvorové, muži musejí dost soutěžit o to, čí sperma oplodní vajíčko. A velký penis dokáže doručit spermie hlouběji a navíc, pokud řádně roztáhne vagínu, může znesnadnit cestu ejakulátu soka, který s ženou souložil před ním. Tvrdí to vědci z University of Albany.

Časná puberta u dívek souvisí s předčasným nástupem pohla...

Polévka s topinambury

Polévka s topinambury

16 hlasů
45min 170 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Laserové omlazení intimních partií na Petra Clinic

TESTOVÁNÍ: Laserové omlazení intimních partií n...

TESTOVÁNÍ: Chutné a zdravé grilování v pohodlí domova díky Optigrillu od Tefalu

TESTOVÁNÍ: Chutné a zdravé grilování v pohodlí ...

TESTOVÁNÍ: Acidofilní mléko s cereáliemi a smetanový jogurt z Valašského Meziříčí

TESTOVÁNÍ: Acidofilní mléko s cereáliemi a smet...

Hledáte zdravou svačinu nejen pro své děti? Dopřejte jim Ovocňák!

Hledáte zdravou svačinu nejen pro své děti? Dop...

Žádné hladovění. Nadbytečným kilům se vyhnete díky pohybu a vhodné stravě

Žádné hladovění. Nadbytečným kilům se vyhnete d...

TESTOVÁNÍ: Úleva pro atopickou pokožku vašeho miminka s Mixa Atopiance

TESTOVÁNÍ: Úleva pro atopickou pokožku vašeho m...

Tip na oběd

Losos s koprovým tvarohem

7 hlasů
35min 555kJ 99 Kč

Brambory vařené ve slupce s koprovým tvarohem a uzeným...

Kuřecí maso na cibulce

5 hlasů
45min 566kJ 140 Kč

Kuřecí prsa s karamelizovanou cibulkou.

Poradny

Jaké je životní minimum samoživitelky s dvěma dětmi?

Dobrý den, životní minimum samoživitelky s dvěma dětmi v uvedeném věku je vyjádřeno částkou 7.42... Více

Musím dokládat příjmy manžela pro nárok na příspěvek?

Dobrý den, při žádosti o příspěvek na bydlení jsou společně posuzovány ty osoby, které mají v by... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Buďte připraveni na ostřejší konflikt ohledně peněz! Vašim blízkým se pravděpodobně nebude zamlouvat fakt, že máte rodinné finance pevně v rukou. V názorech na jejich využití se totiž diametrálně rozcházíte. Zkuste proto najít společný kompromis!

Více